ZDE NÁM MŮŽETE POSLAT VZKAZ

DRBY


(18.5.) aby nám to tu tak nehnilo...
1.Hodní muži jsou oškliví.
2.Hezcí muži nejsou hodní.
3.Hezcí hodní muži jsou homosexuální.
4.Hezcí hodní muži kteří jsou heterosexuální jsou ženatí.
5.Muži kteří nejsou moc hezcí ale jsou hodní nemají peníze.
6.Muži kteří nejsou moc hezcí ale jsou hodní a mají peníze si myslí, že jim jdeme po penězích.
7.Hezcí muži bez peněz jdou po našich penězích.
8.Hezcí muži kteří nejsou moc hodní a jsou heterosexuální si nemyslí, že jsme dost hezké.
9.Muži kteří si myslí že jsme hezké a jsou heterosexuální a jsou trochu hodní a mají peníze jsou zbabělci.
10.Muži kteří jsou trochu hezcí a trochu hodní a mají nějaké peníze a díky bohu jsou heterosexuální jsou plaší a NIKDY NEUDĚLAJÍ PRVNÍ TAH !
11.Muži kteří nikdy neudělají první tah okamžitě ztrácejí zájem, když přebíráme iniciativu my.
12.Muži jsou jako víno. Začínají jako hrozny a my je musíme vyždímat a držet je potmě aby dozráli a mohli být k užitku po večeři.

**** Americkemu rapperovi se narodi dite. Po par mesicich sedi rodinka v obyvaku a najednou dite povida "Mother". Rapper se zasmeje a povida ... "No vida, uz umi rict pul slova" :))

(12.4.) Odložený s Astrou dopadl dobře a až na nemoc z hadí hry soupeřek (uspaly nás a 3-tí set jsme prospali jako králík před kobrou) jsme bez komplikací vyhráli 3:1.(3:0 se vyhrává těžko, zvláště, když sok neklade odpor.) Ale jinak se holky snažily a podaly slušný výkon. Byli jsme ve složení Týna,Habi, Evička, Anička, Bára, Klára, Zuzka. Na lavičce(marodce) seděla Vilda s kolenem a Péťa s doléčovanou teplůtkou. Chyběla jen Lucka, ale ta dnes byla plnohodnotně zastoupena. Skončila soutěž a je čas se ohlédnout. Škoda, že jsme se nedokázali chytit pevněji za jeden provaz a vyhrát postup, ale možná to tak bude lepší. Na postup to bude chtít víc kolektivního chtění a úsilí ve všech oblastech (trénink, docházka i samotné mistráky). Všem příznivcům přeji příjemné léto a dovolené, a holkám aby se zlepšily a hrály s chutí a pro radost. Trénovat budeme co se dá a uvidíme. Vilda s tím kolenem snad nebude mít nic vážného, má zatím dlahu a čeká na speciální vyšetření, které určí rozsah úrazu ( snad jen natažené vazy) a způsob léčby. Přeji za všechny ať se brzy uzdraví a bude moct zase posílit svou bojovností hru v poli a okolí.
Láďa

(1.4.) Tak to se nepovedlo. Přestože jsme snadno vedli, nebylo nám to nic platné. Prohráli jsme 3:1, ale jen díky tomu, že nás bylo jen 6 a Vilda si ve druhém setu za stavu 24:13 po smeči podvrtla koleno, takže to bylo nakonec kontumačně. Holky hrály v pohodě a dobře a nebýt té smůly, mohly vyhrát bez komplikací 3:0. Ale to je sport. Do konce není nic jisté. Vildu jsme nechali odvézt do nemocnice a tam nám jí ani ne za hodinu vrátili s ortézou a pozvánkou na pátek na kontrolu a další rozhodnutí co dál. Snad to nebude nic vážného a Vilda se z toho vyseká rychleji než minule a nezanevře na volejbal a partu. Přeju jí za tým hodně štěstí, brzké uzdravení a zdravý kořen.
Dnes se popereme v odloženém utkání se Střížkovem, tak snad budeme mít víc štěstí.

Láďa

(16.3.) Stále se neozval ten šikula, co sestřelil jubilejní přístup 20 000! Čeká tu na něj tričko bývalého žižkovského Mača.

(13.3.) Tak kdo bude mít tričko za 20000???

(25.2.) Tentokrát holky podaly výkon na úrovni soupeřek. Asi to vycítily, že to není silný sok a začaly vlažným tempem, takže se tahaly až do koncovky. Další dva sety se nesly v podobném duchu. Světlejší chvilky se střídaly s plácanou. Přizpůsobily se dokonale. Tentokrát zase zlobily diravé bloky, nepřesný příjem, nemastný, stereotypní útok z kůlu a chaos v poli. To vyjasníme ku prospěchu kolektivu. Ale co, kdo by se na to ptal. Vyhrály nakonec bez větších komplikací 3:0. Jen tak dál a lépe. Sešly se tentokrát v sestavě: Habi,Eva,Zuzka,Péťa,Lucka,Bára a Klára. Koho pochválit? Na útoku ze středu se zviditelnily Eva s Habi.Začíná to vypadat jako volejbal.Horší to tentokrát bylo s bloky(ale pozor!ten staví krajní, a na něm do určité míry závisí úspěšnost středáka!)Na kůlu to tentokrát k maximálnímu výkonu nevyprovokovalo ani Lucku ani Péťu. Zuzka jako obyčejně nenápadně a bez chyb. Bára s Klárou po pauze(hory……)zapadly a průměr nijak nepřevyšovaly. Tak uvidíme příště 3.3.05 od 20:30 doma. To nás v naší tvrzi navštíví Střížkov. Zatím budeme brousit sudlice a cepy, abychom byli nepříjemnějšími soupeři než včera. I po tomto kole zůstáváme na druhé šprusli soutěže.

Láďa

(18.2.)Včera večer jsme v Žižkovské tvrzi přivítali vedoucí tým soutěže LTC - Č.POJIŠŤOVNA, který je před námi a vede tabulku. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě(Eva,Habi,Lucka,Týna, Péťa,Zuzka a na liberu Vilda) . V záloze byla ještě Anička. Se ctí jsme jim odvedli porážku u nich doma. Dostaly 3:0, i když jasné to bylo jen ve druhém setu. Ten dostaly s třináctkou a měly štěstí, že nebylo hůř a neodešly s houskou. První set byl vyrovnaný a tahaly se s námi až do koncovky. Tu jsme ale lépe zvládly my a vyhrály 26:24. Celý set jsme je držely nad vodou sedmi zkaženými podáními, jinak by to taky bylo bez komplikací. Do třetího setu se soupeřky opřely naplno, ale holky jejich snahu a tlak odrazily, otupily a celkem bez větších problémů dotáhly i tento ošemetný třetí set do vítězného konce 25:22. Všechny holky hrály výborně bez výkyvů, dobře zejména blokovaly, ale byly úspěšné v poli na příjmu i na podání. Pravý opak posledního utkání ve Vršovicích. Hodně pomohla Lucka na bloku i v útoku, ale i ostatní se nenechaly zahanbit.Habi s Evou se úspěšně na středu vyhýbaly blokům a Týna s Luckou tvrdily muziku na kůlu, Péťa je nenápadně, leč účinně podporovala na účku. Na liberu musím pochválit Vildu, která víc než dobře zastoupila Báru. Prostě radost se na to koukat. Byly k vidění jak hezké smeče tak technické údery a na řadu se dostaly i účinné zalívky. To vše šlo díky Vildě a její příhře! Nesmím zapomenout na Zuzku, která hrála jako obyčejně bez chyb, nenápadně a navíc přidala několik chytrých zalívek a účinné podání. Co dodat závěrem? Jen tak dál a na dveře do pražského přeboru můžeme směle zaklepat. Je tu jen jeden hák. Musíme projít bez klopýtnutí zbytkem soutěže, a čekat jak se povede LTC.

Spokojený Láďa

(14.2.) Juniorky hrály dvakrát s Olomoucí 3:2 a 0:3.

(9.2.) vypadá to, že se žižkovské dívky sladily na stejnou vlnovou délku. Přerov - Žižkov dvakrát 3:0. Quo vadis, žižkovský volejbale?

(3.2.) O víkendu naše juniorky dvakrát prohrály s Brnem 0:3 a 1:3. Nějak se na Žižkaperku nedaří...

(3.2.) z pondělního zápasu...
Chce se mi napsat no comment!!!, protože k tomu není co dodat. Takhle se volejbal nehraje. Prohráli jsme 3:0 bez zjevného odporu,srdce, mozku a chuti do hry. Nebyl na hřišti nikdo, kdo by pozvedl prapor ani bojovností ani výkonem. A jako obyčejně na závěr: BEZ TRÉNOVÁNÍ TO NEPŮJDE!
Láďa
PS: Snad to byla výjimka, která nepotvrdí pravidlo.

(28.1.) něco z pošty...
V polsku v dobach tuheho socialismu si jeden docent matematiky spocital, ze delnik v lodenici vydela 3 x vice nez on. Tak si rekl, jebat to, proskrtal tituly pred a za jmenem a sel do fabriky. Ve fabrice se mu samozrejme darilo, moc se nepretrh a dostaval 3x vic nez na skole. Pak fabrika predstavila vecerni skolu pro delniky, a ze kdo tam bude chodit, dostane pridano. Tak se tam docent napsal a zacal chodit. Hned prvni hodinu, mrd ho, matematika. Obtiznost jako v prvnim rocniku na stredni, takze docent jen tak pospava a nedava pozor. Vsimne si ho ucitel, vyvola k tabuli a da mu spocitat obsah kruhu. Docent zacne psat, ale zaboha si nemuze vzpomenout na vzorec pro obsah kruhu, takze se to rozhodne odvodit. Napise si prevod do polarnich souradnic, pak to integruje a vyjde mu -pi*r^2, tak tam stoji a premysli, kde se tam vzalo to minus. A z posledni rady nekdo zasepta:"Otoc interval integrace"

(21.1.) Rozehrála se druhá část soutěže. Holky se dostavily v hojném počtu (Týna, Lucka, Habi, Bára, Klára, Vilda, Zuzka a Péťa) a tak bez větších komplikací vyhrály 3:1. Trápil nás příjem, hra v poli a nemastný neslaný útok. Holt bez tréninku to lepší nebude. Kladem bylo, že se holky snažily a míň kazily než soupeřky. Chceme-li pomýšlet na postup, je nezbytné vyšší úsilí. Zadarmo nám to LTC nedá. Příští čtvrtek 27.1. od 20:30 hrajeme doma, tak se snad sejdeme v plném počtu a vrátíme ASTŘE loňskou porážku u nich!

Volejbalu zdar Láďa

(16.1.)Juniorky v sobotu dvakrát prohrály s Přerovem 2:3 a 0:3.

(13.1.) tady je ještě hodnocení posledního zápasu, které jsem nějak zapomněl šoupnout na web....
Tak to máme se štěstím za sebou, ač některé aktérky musely hrát s nudlí u nosu (nemoci se nevyhnuly ani nám). Holky vyhrály po utkání plného zvratů. První set jsme jednoznačně vyhráli, druhý jednoznačně prohráli, o další dva sety se podělili a pátý bez komplikací vyhráli. V decimovaném složení Habi, Eva, Vilda, Bára, Klára, Zuzka. Holky odehrály bojovné utkání, ve kterém se střídaly chvilky světlé se slabšími, ale to tak bývá, když soupeř nechce dát kůži lacino. Velmi nám k vítězství pomohlo dobré podání, které bylo téměř bez chyb, a nadělalo soupeřkám mnoho problémů. Nezvykle hodně nás zlobil příjem, díky kterému se nám pak zhoršil útok. Bloky i útok stále mají mouchy, ale byly tam k vidění i velmi pěkné zákroky. Jen houšť. Bylo znát, že holky chtěly vyhrát a snažily se, i když to chvílemi nešlo podle představ.
Tak všem příznivcům i zúčastněným děkuji a přeji klidné, bohaté a příjemné vánoce. Hodně úspěchů do nového roku, kde se holky snad úspěšně poperou o první místo v soutěži, které by jim pomohlo k postupu do pražského přeboru, na který už navazuje 2.liga. Myslím si, že to není nereálný sen, pokud si to všichni vezmou za své a budou na sobě víc pracovat, dají tomu víc úsilí a času. Bez trénování to dlouho nejde. I tak všem holkám držím palce a budu se snažit je něco naučit z volejbalové abecedy, která je někdy dost zlobím.

Ahoj Láďa

(7.1.) Jak určitě víte, začíná probíhat anketa Největší Čech, která je v současnosti v nominační fázi. Pokud jste příznivci Járy Cimrmana, cíl je jasný. Bylo by úžasné, kdyby deníky ve světě hlásaly "V České Republice vyhrála imaginární postava! Takže s chutí do toho!!!
www.nejvetsicech.cz
NÁSLEDOVNÍCI GÉNIA, ŠIŘTE SE!!!

(6.1.) Juniorky odehrály velice úspěšně turnaj v Brandýse. Skončily druhé s jednou porážkou od juniorského nároďáku Německa a to i tento zápas byl vyrovnaný a Němky si v prvním setu za stavu 21:19 pro nás dokonce musely vzít oddechový čas. No pak již standard - zkažené podání, špatný příjem a prohraný set. Ale i tak velký úspěch a hlavně důkaz, že hrát se dá s každým...
Takže gratuluju, Meloun

(23.12.) Přeji všem krásné svátky plné pohody a hodně splněných přání v Novém roce. Meloun
PS: tady je PF 2005

(10.12.) V lednu se bude konat prestižní mezinárodní turnaj v Brandýse nad Labem, kam jsou pozvané i naše juniorky. Zde jsou propozice.

(10.12.) Předposlední mistrák máme za sebou úspěšně a zaslouženě jsme vyhráli 3:0, takže i nadále jsme na druhé příčce tabulky.Hráli jsme ve složení: Eva,Týna,Habi,Zuzka, Klára,Bára,Anička a Vilda. Zahrály si všechny a podaly dostatečný výkon na to, aby soupeřky porazily. Holky velmi dobře podávaly, ale horší byly bloky a útok. Přestože soupeřky útočily jen z kůlů a na středu metrem, dařilo se jim příliš často uspět. Naopak když už jsme je chytly v poli, potřebovaly jsme i tři pokusy na úspěšné zakončení, což nám lepší soupeři nenabídnou. Ve čtvrtek 16.12.nás čeká doma poslední utkání před vánocema.
V sobotu 18.12. je od 9-ti každoroční vánoční turnaj Sokola Žižkov. Zváni jsou všichni členové Sokola Žižkov.
Láďa

(9.12.) Rád bych všechny dorostenky i "odrostenky" pozval v neděli 19.12. na losovaný turnaj čtyřčlennnných družstev (matfyzácký čtyřky). Zde bližší info.

(7.12.) Jako ze života...
Výstava nejmodernější americké výpočetní techniky v Praze; prodavač hrdě vysvětluje:
- Toto je nejmodernější model amerického počítače. Dokáže porozumět hovorové lidské řeči. Splní jakékoli přání, které vyslovíte.
- Smím to vyzkoušet? ptá se Franta.
- Samozřejmě pane. Pojďte blíž a mluvte.
- Formát cé, dvojtečka enter.

(5.12.) Tak dobrá věc se podařila a naše juniorky hrály v sobotu se Slávií 2:3 a 3:2 a v neděli s Olympem 0:3 a 3:2 čímž se dostaly na třetí místo v tabulce a budou v další části hrát o mistra republiky. Gratuluju.
Meloun

(3.12.) Ještě se vrátím ke středečnímu přáteláčku s juniorkami. Porazily nás a nepřipustily žádné pochyby o vítězi. Je to holt znát, když se trénuje 3x týdně. Z naší strany mi tam ale chyběla chuť se porvat za každou cenu o vítězství, i když byl soupeř silnější( Týna a Lucka dle předpokladu hrály s juniorkami).Chybí tomu stále bojovnější srdce.

A co mistrák? Jednoznačným vítězstvím jsme se vrátili na druhé místo v tabulce, což je povzbudivé. Holky hrály bez Lucky(učí se ), Péti(umírá), Andrey(umřela?) a Štefky( ta ještě marodí), v sestavě Eva, Habi, Týna, Klára, Vilda, Anička, Zuzka. Hrály dobře, a protože soupeřky moc nezlobily bez problémů je porazily 3:0. Všechny zaslouží pochvalu za slušný výkon bez větších výkyvů, které by dávaly soupeřkám naději na úspěch. V poli i na síti bych pochválil Vildu, které tam padnul jen jeden míč! A na síti šikovně měnila údery, takže i tam byla velmi produktivní. Zase velmi, ač nenápadně pomohla Týna na smeči, bloku i v poli. Dobře hrála i Anička s Klárou. Evička s Habi hrály taky slušně, jen to chce víc myslet a vyhodnocovat obranu soupeřek, aby byl útok úspěšnější. Zuzka se osmělila, byla drzejší a několikrát úspěšně zalila.Jen houšť.
Ale abych jen nechválil,(to bych ani nebyl já), stále máme bídný blok a postavení v poli. To bude třeba silně zlepšit, abychom byli schopní konkurovat špičce tabulky.
Zatím pa Láďa

PS:Juniorky hrají v sobotu a neděli se Slávií a Olympem. Nemůžou si pohoršit, jen polepšit, takže když do toho dají srdce, hlavu a touhu vyhrát můžou mile překvapit a zaparkovat v první silné trojce!
Hodně štěstí, držíme pěsti.

(29.11.) Ve středu 1.12. 2004 od 19-ti se koná přáteláček mezi Juniorkami a Ženami „A“. To slibuje urputný mač, kde se střetne mládí s ještě větším mládím. Výsledek je otevřený, ale já sázím na již ženy. Doufám, že tuto prestižní výzvu berou všichni vážně a zúčastní se v hojném počtu. Protože Lucka a Týna budou hrát s juniorkami, nebude to snadné, a bude třeba se porvat o každý míč. Ostatní prosím informujte individuálně.
Láďa

(28.11.) Vyhlašuji druhou soutěž "O TRIČKO (BÝVALÉHO) ŽIŽKOVSKÉHO MAČA". Vyhrává ten, kdo setřelí jubilejní dvacku. (Pro prostý lid z lesních samot to znamená, že vítězem se stane ten, který se dostane na tyto webové stránky jako číslo přístupu 20 000.) A nešvindlovat, Háberová...

(25.11.) Jo málem bych zapomněl. Juniorky hloupě s Plzní ztratily tři body za dva tiebreaky - 3:2 a 2:3. Škoda. Teď musí přivést nějaké body z první Slávie a pak doma s Olympem musí alespoň jednou vyhrát a ještě to ani nemusí stačit. Tabulka je velmi vyrovnaná..

(25.11.) Tak jsme se podle papírového očekávání vyšvihli jako štiky soutěže na druhou příčku soutěže za LTC. Střížkov jsme přesvědčivě porazili 3:0, v téměř kompletní sestavě! Chyběla jen Jana a Andrea, která už asi umřela, protože ani nebere mobil. Soupeřky kladly odpor jen v prvním setu. To jsme na ně nastoupili v nejsilnější sestavě - (Habi,Evička,Lucka,Týna,Klára,libero-Bára a Zuzka), aby si nemyslely, že by mohly mít naději. Kupodivu ale nechtěly prodat kůži lacino a tak zlobily až do koncovky, kterou jsme využili my a připsali si k dobru 1. set. Protože lavička byla plná a chtivá hry, prostřídal jsem (odvážně)(Péťu a Aničku) místo Kláry a Týny. Bez větších komplikací jsme i tento set vyhráli. Ve 3-tím setu to zkusila i Vilda (místo Lucky) a tento set jsme vyhráli nejvýraznějším rozdílem. Bylo to příjemné prožití středečního večera. Všechny holky si zahrály a navíc vyhrály. Myslím, že všechny byly právem spokojeny, protože podaly slušný výkon, který nedal soupeřkám naději a úspěch.
Velmi dobře zahrála Anička na účku a pak smeči, Bára na liberu skoro bez chyby(škoda, že neměla ssebou videokameru), Vilda se taky nedala zahanbit a byla platnou hráčkou, i když jí tam pár míčů spadlo, Klára standardně dobrý, vyrovnaný výkon bez zbytečných chyb, opepřený účinným podáním, Péťa taky dobrý, ale na můj vkus by to chtělo víc šťávy v útoku, Týna dobrý( to je málo), měla by svým výkonem na síti vyčuhovat, má na to!, Lucka dobrý(to je taky málo), chce to jít do toho víc srdcem a hlavou, Habi a Evička na středu dobré, ale chybí tomu rychlost, agresivita a tvrdost, která by umožnila se snáze vyhnout nepříjemné konfrontaci s bloky soupeřek, Zuzka hraje svůj standart. Moc nekazí, ale chtělo by to víc drzosti na síti aby na sebe trochu víc navázala blok a usnadnila to smečařkám. Bloky mají stále mušky na kráse, útok málo pestrý, pole nejisté, ale to dopilujeme spolu s ostatními drobnými neduhy. Jinak na mě bezproblémové utkání zanechalo příjemný pocit. Jen tak dál s chutí do toho!
Láďa

(23.11.) Tentokrát to bylo o poznání lepší než minule – 3 : 1. Soupeřky pomáhaly špatným podáním i útokem jak mohly, takže jsme překonali i slabší chvilky. Jen ve třetím setu jsme se nechali uspat a darovali soupeřkám lacino set. Za poslední set ale už zase zaslouží náš tým pochvalu. Tak nějak by to mělo vypadat. Holky se přestaly chichotat, začaly se soustředit, bojovat a bylo to vidět i na hře. Vyprovodily soupeřky za deset minut o třídu lepším výkonem a nepustily je přes desítku. Jen ta účast! Bylo nás jen 7, a to si Vilda po setu ještě musela sednout, protože jí začalo bolet koleno( staré zranění). Bez faktického příchodu nás opustila Klára Pechová. Škoda.
Zítra ve středu nás čeká další utkání se Střížkovem, tak hodně úspěchu.
Lasy

(15.11.) Juniorky dvakrát blbě prdly v Liberci 3:0 a 3:1 a dost si zkomplikovaly boj o první šestku.

(15.11.) Tady jsou nějaký fotky Rendy ze zápasu Slávia - Liberec.

(9.11.) Zápas s LTC.. Jelikož jsem to viděl (bohužel) live, nezbývá než kroutit hlavou, kam se poděly ty hodiny tréninků... mel
A takhle to viděl Láďa:
Tak to máme za sebou.Tak bych asi charakterizoval průběh. Snad nepřízeň počasí, či co. Chybělo tomu všechno. Nešlo nic. Zatím nejhorší výkon. Nikdo nezvedl prapor volejbalového umu, chytrosti, bojovnosti a touhy vyhrát. Byli jsme neškodný soupeř. Víc není třeba říkat, zbývá jen začít hrát volejbal. V sestavě chyběla Lucka, což je škoda. Co dodat? Snad jen hojnější účast, více úsilí, kázně a pokory v tréninku. To je cesta k lepšímu pocitu ze hry a návazně výsledkům.
Howgh Lasy

(9.11.) Juniorky hrály s Krumlovem 3:2 a 0:3 a jsou druhé o skóre za Olympem.

(9.11.) Tento mistrák byl výjimečný. Soupeřky během prvních deseti míčů přišly o dvě hráčky.Myslím, že bez přičinění našich hráček. Jedna si zvrtla kotník po smeči, a druhá taky po smeči si pod ortézou obnovila poranění kolene, které už měla dřív nemocné a musela ji odvézt sanitka. Psychicky to na nikoho nezapůsobilo dobře, protože to bylo zranění bolestivé. Další průběh byl trochu rozpačitý a zdálo se, že se dřív oklepaly soupeřky, ale po bojovném výkonu jsme dokázali koncovky zvrátit na svou stranu. Výhra 3:0 v náš prospěch je lichotivá, ale zdaleka nebyla jednoznačná. Všechny sety se rozhodly až ve vyrovnaných koncovkách. Opět se projevila v našem týmu nesehranost a chaotické pole, kde málo kdo stojí na svém místě a je schopen úspěšně chytit míč, který letí ze soupeřovy strany. Nesoustředěnost a neschopnost sledování soupeře a návazná organizace obrany i útoku nám též tyto činnosti komplikuje. Účast byla opět hojná a dorazila i Štefka(zatím jen podívat se ). V souhrnu jsme podali výkon, ze kterého nikdo nevyčuhoval, ale na oslabeného soupeře stačil. Kladem utkání bylo málo zkažených podání a místy bojovnost, která nám pomohla k několika důležitým bodům, které nepozorovaně nalamují soupeře. Stále nás trápí špatný a nepřesný příjem i během hry, a zejména v prvních dvou setech špatně stavěný a pasivní blok, který soupeřkám umožnil snadný útok do diagonály. V úterý hrajeme od půl deváté na Olympu s prvním týmem tabulky, což je výzva! Hlavy vzhůru, je to jen hra. Howgh Lasy

(26.10.) Naše juniorky hrály minulou sobotu v Plzni 3:2 a 3:0 a tento víkend na Olympu prohrály dvakrát 1:3. Ale i tak vedou českou skupinu o dva body.

(26.10.) Tak máme za sebou 2.mistrák, ale nebylo to tak veselé jako minule. Účast byla skoro poloviční. Nedorazila ani Týna ani Lucka, ani další, což se projevilo na síle a úspěšnosti útoku na hlavním kůlu. Na středu se snažila Habi s Evičkou, ale zkušenější soupeřky si s jejich útoky sem tam dokázaly poradit. Ani Zuzka na náhře to nedokázala vždy zachránit. Na univerzálu se zviditelnila Klára, která podala vyrovnaný výkon a rozhodně byla též platnou členkou kolektivu.
Bára hrála slušně, a totéž lze říct o Aničce. Nedařilo se Andree, ale příště to může být už jen lepší.
Kde hledat příčiny proč jsme přišli o kytičku a zbytečně prohráli 3:2. Především nekompletní družstvo, pak malá koncentrace na hru, malá bojovnost a dravost a z toho pramenící chyby, slabý, málo pestrý a nedůrazný útok.
K tomu se přidružilo semo tamo zkažené podání, které otočilo soupeře do výhodnějšího postavení a způsobilo tak tím několik našich chyb.
Poměrně smůlovatě jsme prohrávali rychle 2:0(ale mohlo to být i obráceně). Pak se holky kously a poměrně snadno srovnaly na 2:2. V pátém setu jsme si dali na začátku pauzu, ale ještě jsme dokázali dohnat soupeře na nadějných 9:11. Ale co dodat? Dál už jen tři špatné příjmy, jedny prsty do autu, a jedna ušmudlaná pasmeč soupeřek a šli jsme zdravit. Škoda, třikrát škoda. Příště lépe a radostněji ke světlým zítřkům.

Howgh Lasy

(15.10.) Tady je rozpis zápasů 1 a 2

(15.10.) Hodnocení prvního zápasu od Ládi..
Včera večer jsme zahájili dlouho očekávanou, leč většině neznámou soutěž "Ženy - 1". Prvním kladem byla nebývalá účast téměř celého týmu. Chyběly jen nováčci Klára Pechová a Jana Blaťáková,za což je nechválím. Naopak musím vyzdvihnout kolektivní výkon nehrající lavičky, která fandila celé utkání. Velkou posilou na hřišti byly Týna a Lucka, za což jim patří právem náš dík. V útoku byly téměř bezchybné a tím soupeřky jistě deptaly nejen psychicky. Ale i ostatní Evička, Habi a Klára Pejčochů se nenechaly zahanbit a úspěšnost útoků byla potěšující. Myslím, že i pestrostí úderů jsme soupeřkám motaly hlavy. Byly vidět jak tvrdé údery po lajně, do ostré diagonály, tak chytré zalejvky. To vše nenápadností sobě vlastní podpořila Zuzka na náhře, a většinou přesnými a taktickými náhrami trhala soupeřovo bloky, takže to smečařky měly snažší. Suma sumárum, holky odehrály téměř bez chyb, úspěšně první utkání bez ztráty kytičky 3 :0, ale co je podstatné, po celou dobu nepustily soupeřky do vedení. Jen ve třetím setu chvilku sekundovaly a dokonce kapku vedly, ale to nebyla jejich zásluha. To jen my jsme zkazily tři ze čtyř!!! podání. To byl jediný stín na jinak velmi dobrém bojovném a kompaktním výkonu celého družstva.
A tak na závěr snad jen - HOLKY DĚKUJEM!!!

PS: Jen tak dál! V dalších utkáních nechám vyniknout i dalším a doufám, že se budou snažit stejně jako ostatní.
Lasy

PS I : Nezapomeňte, že se další utkání hraje v pondělí od čtvrt na osm na ASTŘE na Zahrďáku (V korytech 27), a ne jak se někteří milně domnívali až ve čtvrtek!
Děkuji - trenér

(3.10.) juniorky hrály v sobotu s Libercem 3:1 a 2:3 a zatím jsou první ve skupině.

(1.10.) minulou sobotu naše juniorky hrály dvakrát s Krumlovem 3:0 a 2:3. Podrobné výsledky a tabulka budou v sekci JUNIORKY.

(27.9.)Ve středu máme na Žižkově od 19 00 přátelák s Řepama.

(23.9.) tak jsem se konečně dostal k tomu, abych doplnil soupisku o další slepičky...a vlastně i jednoho kohoutka Ládíka

(16.9.)TRÉNINKY ŽEN "A"!!!
ÚTERÝ *** 19 - 20:30
STŘEDA *** 19 - 20:30
ČTVRTEK *** 20 - 22 (mistráky)
PÁTEK *** 16 - 19 (po dohodě s juniorkama a mezi sebou)


(15.9.) Docela zajímavá počítadla...

(3.9.) ještě nějaká fotka z Voznice

(2.9.) Tady je rozpis zápasů první třídy. Sice bez datumu, ale alespoň něco.

(31.8.) Turnaj ve Svrčovci, a neb VELKÉ CHARISMA očima Lucky

(30.8.) Jelikož jsou prázdniny u konce a naopak začátek sezóny se kvapem blíží, doufám, že začnete chodit pravidelně a v hojném počtu na tréninky!!! A to není starost trenéra, ale vaše. Měly byste se obvolávat sami a hlavně sami k tomu přistoupit trošku zodpovědně. Máte poslední měsíc před začátkem soutěže a většina z vás o prázdninách nic nedělala. Zůstaly vám tréninkové jednotky, tak se trošku snažte. Pokud se budete scházet ve čtyřech - v pěti, může se stát, že přijdete nejen o ty jednotky, ale i o trenéra. Máte na to, abyste do tří let postoupily do druhý ligy, ale samo to nepůjde. A ten nejdůležitější krok musíte udělat tenhle rok - POSTOUPIT z první třídy.

(29.7.) Z archívu..

(27.8.) Již tradiční turnaj smíšených družstev ve Voznici je o víkendu 10-12.září. Prosím o nahlášení účasti, popř. zda máte družstvo.

(28.7.) ... počítadlo hlásí 15 000 přístupů
DĚKUJEME VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM


(27.7.) Tady je pár foteček z Voznice.

(22.7.) Soustředění ve Voznici probíhá v pohodě. Je nás tu 7 (Renda, Zuzka, Evča, Wilda, Petra, Bára, Habi). Počasí je sice až moc teplé, ale jinak vše super.

(9.7.) Rozlosování ligových soutěží mládeže

(27.6.) Pár obrázků se zvířecí tématikou...

(9.7.) Budu potřebovat nahlásit jak pojedeme (kolik lidí) na turnaj do Svrčovce a následně i nedělní přesun do Voznice na soustředění. Znovu připomínám, že turnaj ve Svrčovci je dvoudenní (dohrává se i v neděli), takže spacáky (stan) s sebou. A nezapoměňte na plavky!!!

(27.6.) V Budějkách s náma byla poprvé po dvou letech Hanka Kratochvílová. Na tak dlouhou přestávku to nebylo vůbec špatný a snad bude chodit i nadále. Turnaj "zpestřila" i návštěva místní nemocnice, neboť si Lucka udělala výron v kotníku - naštěstí bez poškození vazů a tak to celkem slušivá ortéza spravila. Aktualitku slíbila připravit Petra.

(15.6.) Turnaj v Budějkách
Potřebuju vědět kolik nás bude, abych zajistil odvoz (ke mě se všichni nevejdete). Turnaj je dvoudenní - spí se tam v ubytovně (cca 200,- za noc) a benzín vyjde tak 100,- na hlavu.
Pokud vás bude málo, můžeme operativně změnit plán a jet do Voznice, kde udělám několik tréninků. Mě je to jedno kam pojedeme, protože nemůžu hrát (ulomenej kus krčního obratle).
Příští sobotu je turnaj v Řepích, kam bych s váma šel taky - ale to se ještě domluvíme.

(6.6.) ZMĚNA TERMÍNU SOUSTŘEDĚNÍ!!!
Soustředění začíná turnajem ve Svrčovci 17.7. následuje přejezd do Voznice a končí v neděli 25.7.

(6.6.) V Brně to vůbec nebylo špatný. Ač jsem měl slíbené ubytování - kupodivu nebylo. Naštěstí hodná paní správcová v dešti přispěchala a pustila nás do tělocvičny a pak nás ještě dovedla do pizzerie na báječnou večeři. Ráno nám chtěli skrečovat první zápas a tak jsme ho museli odehrát bez rozcvičení. První set jsme prdli, (pak byly změněny propozice a ze "dvou vítěznejch" se přešlo na systém "dva hraný") a druhý vyhráli 25:3. Vlastně jediný pořádný zápas byl s Frýdkem, který jsme smolně prdli v koncovkách 0:2. Pak začalo pořádně pršet a bylo po turnaji. Poslední zápas se dostříhával a tak jsme nakonec skončili třetí.

(3.6.) Zájezd do Brna:
pojedeme v pátek po tréninku, (bude venku od tří do pěti) a návrat bude v neděli kolem poledne.
Co s sebou: Tak určitě spacák a karimatku, dále nějaké jídlo na cestu a páteční večer (pro jistotu). Pokud chcete, tak si vemte i dresy, ale já bych to viděl buď na ty černý trika, nebo na ty vaše modrý s jmenovkama. Jelikož se bude hrát venku, tak i teplejší oblečení.
PS: jo ještě si rozmyslete to soustředění. Já jsem to musel přehodnotit a vychází mi nejlépe buď první (5-11), nebo druhý (12-18) víkend v červenci.

(30.5.) O víkendu jedeme na finále přeborů ČOS do Brna. Pojedeme asi v pátek po tréninku a budeme se vracet v neděli odpoledne. Podrobnosti ještě zjistím.
Tréninky:
V pondělí si jděte sami zahrát ven, aby jste se trošku zorientovaly.
Pokud byste hodně chtěly, můžem si jít zatrénovat v úterý od pěti.
Ve středu od sedmi v tělocvičně - bude min. dvouhodinový!!!
V pátek od tří a rovnou pojedeme do Brna.
Potřebuju vědět do pondělí večer kdo jede. Musím zajistit odvoz a ubytování.

(10.5.)Tak zde jsou informace k soustředění. Budeme tam společně s kadetkama z Řep, ale my pak v pátek budeme pokračovat do Dřevěnic na turnaj dorostenek a žen.

(6.5.) SOUSTŘEDĚNÍ
termín: pondělí ráno 26.7 - pátek odpoledne 30.7. - poté přejezd do Dřevěnic
kde: u mě na chatě ve Voznici


(5.5.) .. od Renaty
Prasklé hliněné nádoby
V Číně měl jeden nosič vody 2 velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosil na krku. V jedné byla prasklina, naproti tomu ta druhá byla dokonalá a vždy nesla plnou míru vody. Na konci dlouhé cesty, která trvala od potoku až k domu, měla prasklá nádoba vodu už jen do polovičky. Dva celé roky to takto šlo, nosič vody nosil do domu každý den jen jeden a půl nádoby vody. Samozřejmě dokonalá nádoba byla pyšná na svůj výkon, vždyť to dělala dokonale. Ale chudák prasklá nádoba se styděla za svoji nedokonalost, a cítila se uboze, protože je schopná jen polovičního výkonu. Po dvou letech soužení oslovila nosiče u potoka: Stydím se, protože voda teče po celou cestu domů.
Nosič jí takto odpověděl:
Všimla jsi si, že kytky rostou jen na tvojí straně chodníku a ne na straně druhé? To proto, že jsem vždy věděl o tvém nedostatku a na tuto stranu cesty jsem rozséval semena květin. To Ty jsi je každý den zalévala, když jsme se vraceli domů. Dva roky sbírám tyto krásné květiny, abych si ozdobil svůj stůl. Kdybys nebyla taková, jaká jsi, tak by tato krása nemohla rozzářit můj domov.
****
Všichni máme své osobité chyby. Všichni jsme prasklé hliněné nádoby. Ale tyto praskliny a chyby, které jsou v každém z nás, tak dělají náš život velmi zajímavým a vzácným. Jen každého musíme přijmout takového, jaký je, a uvidět v něm to dobré.

(4.5.) Pokud se dohodnete, můžete si jít zahrát debly sami. Když vás bude alespoň 5, tak mi zavolejte a já vám udělám trénink. Míče a síť jsou nahoře v šatně číslo 1.

(20.4.) z dnešní pošty...
Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny. Rodina byla nepohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve zdi a opravil ji.
Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl:
"Věci nejsou takové, jakými se zdají být."
Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtva ve chlévě.
Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát? První muž měl všechno a tys mu pomohl, vyčítal.
Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva. Proč??
"Věci nejsou takové, jakými se zdají," odpověděl starší anděl.
"Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít.
Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu.
Věci nejsou takové jakými se zdají."
Většinou neznáme všechny souvislosti. I když máš víru, potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch. A to se vyjeví až časem.
Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku. Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují!
Včerejšek je historie.
Zítřek tajemství.
Dnešek, přítomnost je dar.
Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!

(7.4.) Ta černá trika máte na příští sezónu jako dresy. Akorát si tam musíte nechat udělat čísla, popř. jména. Jestli chcete, můžu vám nějaký design vymyslet.

(29.3.) Ostrava - Žižkov 1:3 na zápasy - jsme celkově devátí!!!
Tímto oficiálně ukončuji sezónu 2003/4. Děkuji všem za sebe i za Sokol Žižkov za reprezentaci jednoty a přeju vám hodně štěstí do další etapy vašeho volejbalového života. Pro ty co letos maturují, samozřejmě v pohodě odmaturovat.
Trénink dnes, ve středu a příští pondělí není. Jinak se trénuje dál a v půlce dubna přecházíme na antuku.
Jelikož se lecos mění, rád bych pozval rodiče na závěrečnou schůzku a to ve středu 7.4. od 18 15 na Žižkově.

(25.3.) Odjezd do Ostravy:
Sraz v 15 15 u pokladen. Vlak jede 15 35. Zuzka nesmí zapomenout registračky!!! Spát budeme zase v té ubytovně Nové Huti Ostrava.

(23.3.) V pátek jedeme na poslední zápasy do Ostravy. Odjezd ještě upřesním, ale zřejmě mezi 15 - 16 hodinou. Jelikož tam odehrajeme všechny zápasy, abychom už příští víkend měli volný, počítejte s návratem někdy v neděli v noci. Vemte si s sebou hodně jídla (i peněz) a rozmyslete si program na sobotní večer. Podrobnosti dořešíme ve středu, nebo ve čtvrtek.

(21.3.) SLÁVA!!!!!
V sobotu jsme výborným výkonem smázli Plzeň dvakrát 3:0. Kadetky nám udělali super atmosféru a holky hrály konečně volejbal. Kdyby takto odehrály celou sezonu, tak bychom měli úplně jiné starosti než záchranu. Ale všechno zlé je za námi. Příští víkend jedeme do Ostravy hrát o 9-10. místo a možná se mi podaří dohodnout, že všechno odehrajeme tam, abychom ušetřili volný víkend.
Takže ještě jednou všechny chválím za předvedený výkon a jsem rád, že jsme konečně ukázali, že umíme hrát volejbal.

(17.3.) Výsledky play off. Jak se dalo čekat, Ostrava posílila do závěrečných bojů a vyhrála oba své domácí zápasy nad Novým Jičínem. Můžu jenom věřit, že už s Plzní nezaváháme a nebudeme muset bojovat s tak těžkým soupeřem. Tímto bych chtěl všechny pozvat v sobotu na naše zápasy od 10 00 a 14 00. Přijďte se podívat a hlavně povzbudit. Budeme to potřebovat!!!!

(14.3.) Plzeň - Žižkov 1:3, 3:2 ...

(10.3.) takže oficiálně od Martina:

Milí kamarádi, vážení hosté,
dovoluji si vás tímto pozvat na výroční členskou schůzi oddílu volejbalu TJ Sokol Žižkov I., která se bude konat v úterý, 16.3.2003 od 19.30 v salonku restaurace Dobrá trefa, Koněvova 25, Praha 3 (viz příloha) .
Udělejte si prosím čas, neboť jsou na programu dvě důležité věci:

Jak dál s dorostenkami na Žižkově ?!!!
Po ukončení schůze plynule přejdeme do oslavy mých 35. narozenin (mám je 26.3.04).
Těším se, později jsem vám to už napsat nemohl, tak mi to promiňte.
Kdo máte chuť, od 11. do 14.3.2004 mám na výstavě MOTOCYKL 2004 stánek s naším motorkovým zbožím, budete vítáni. Otevřeno čt+pá 10-21, so 10-20, ne 10-17, Výstaviště Holešovice, Průmyslový palác, levé křídlo, stánek č. 78, MOTO S+P s.r.o. Pohoštění zajištěno.....

Martin LÉBL
t.č. předseda oddílu volejbalu

(8.3.) V ÚTERÝ 16.3.2004 od 19.30 v salonku restaurace Dobrá trefa, Koněvova 25, bude Výroční členská schůze oddílu volejbalu. Jelikož se tam bude hlavně jednat o dalším působení děvčat na Žižkově, byl bych rád, kdyby byla účast juniorek hojná.

(5.3.) A je to tady. Jubilejní, jedenáctitisícístojedenáctý přístup na tento web má Habi. Gratuluju a tričko předám...
žižkovský mačo

(4.3.) Ládíček nám poslal fotku z jedné vyspělé země..

(3.3.) Takže s Plzní budeme hrát v sobotu 13.3. od 18 00 a v neděli 14.3. od 10 00. V Plzni budeme spát a pojedeme tam v sobotu autama. Domácí zápasy odehrajeme tu další sobotu od 10 00 a 14 00. Případný pátý zápas v neděli od 10 00.

(1.3.)Žižkov - Frýdek 1:3, 3:0. Jelikož Plzeň zmastila dvakrát Ostravu, budeme hrát další zápasy s ní. Hraje se na tři vítězné zápasy. První dva v Plzni a zbytek u nás. Jedná se o veledůležité zápasy, protože poraženej bude hrát o sestup, resp. baráž. Doufám, že všichni co jsou na horách se tam pilně učí, aby se mi nemuseli omlouvat z tréninků!!! Jak se bude dál hrát, trpeve musím dohodnout. Budu se snažit o sobotu 13.3. v Plzni a pak zbytek tu další na Žižkově.

(26.2.) S Frýdkem hrajeme v sobotu od 12 30. Jelikož tady nejsem, bude změna trenéra a odkaučuje to Šari. Eva je na horách a Verča zraněná, takže je potřeba, aby všichni ostatní dorazili!!!

(22.2.) Ostravu jsme po velkém boji porazili 3:2 a 3:0. Světe div se, ale vyhráli jsme dokonce tři!!!! koncovky (ve všech jsme prohrávali). Takže teď musíme čekat na Plzeň, kolik bodů uhraje v Jičíně a v posledním kole s Ostravou.

(18.2.) Vyhlašuji soutěž "O TRIČKO ŽIŽKOVSKÉHO MAČA". Vyhrává ten, kdo setřelí pět jedniček. (Pro prostý lid z lesních samot to znamená, že vítězem se stane ten, který se dostane na tyto webové stránky jako číslo přístupu 11111.)

(17.2.) Pár vtipů...

(16.2.) S Novým Jičínem jsme hráli 3:2 a 1:3. Nebudu tady dlouze líčit, že jsme kafky. Prostě jako vždycky - místo abychom jasně vyhráli nad trápícím se soupeřem, tak mu svými chybami darujeme 2 sety, resp. vítězství. Už to začíná bejt dost na psýchu....

(13.2.)No a takhle viděla zápas s FM Zuzka a Eva:
Cesta byla dobrá, hlavně když jsme zjistily, že s námi v kupé sedí po všech směrech nabouchaný mačo. O zábavu bylo tímto okamžitě postaráno. Neuběhlo ani pět minut a objevil se další, tentokrát žižkovský mačo, dostal hlad a tak šel hledat tousty a bagetky. Po plodné rozmluvě se žižkovský mačo odporoučel. Dusno začalo být když přišel průvodčí a ni na potřetí si nenechal vysvětlit, že se může při hromadné jízdence stát, že každá část osazenstva sedí v jiném vagóně. Obětavá Týnka ho proto raději dovedla do místa působení našeho žižkovského mača. Bez dalších komplikací jsme v Ostravě přestoupili na motoráček, kde mačo vytasil předem zpracované prase. Všichni jsme si pochutnali. Mačo je výborný kuchař. Místo spánku s námi dal mačo přednost spánku s Ivanem, tím pádem jsme měly volné pole působnosti. Dámská jízda proběhla poněkud po americku. Navzájem jsme si nalakovaly nehtíky s bujnou představou, že se nás družstvo Frýdku lekne, což se bohužel, jak se později dozvíte, nestalo. Před večerkou jsme poslušně zalezly do pelíšků. Co se dále dělo na pokojích nevím, ale trochu nám to objasnily cucfleky skvějící se na krku Evy a Habi. Ráno jsme se všichni střízliví sešli před halou nažhaveni na vítězství. První dva sety byly skoro dle našich představ. Co se dělo dále by se dalo nazvat jednou velkou chybou, kterou se nám nepodařilo napravit ani v druhém zápase. Byla to hra plná nepřesností, nevynucených chyb a blbostí od všech hráček. Co dodat, byla to katastrofa! Cesta zpátky se nesla v duchu "hledej bagety!" - bohužel dobře skryty.
přepsala habi

PS:Jak by řekl klasik: jeli jsme vlakem a cestou jsme měli něco k jídlu...
PPS:Takže až příště žižkovský mačo pověří někoho zpracováním aktuality ze zápasu a o zápase tam budou pouze tři věty, nebude prase, ani pubertální slepička (na kterou jste zapomněly), ale suchý chleba a spousta posilování...
žižkovský MAČO

(11.2.) Pár fotek z turnaje v Ostravě.

(9.2.) Ve Frýdku jsme dvakrát prohráli 2:3 a 1:3. Jelikož jsme po prvních dvou setech a vedení 2:0 měli úplně odevzdaného soupeře, domácí prostředí a přesto jsme dokázali prohrát, beru to jako velice nepříjemnou ztátu 5ti bodů a hlavně veliký neúspěch.
Mám takový nepříjemný pocit, že kdybych při tom zápase nekaučoval, tak to hůř dopadnout nemohlo. My nepotřebujeme trenéra, ale psychologa!!!

(9.2.) Jak jste si jistě všimli, pár dní se tu nic nedělo. Bylo to způsobeno cenovou politikou SEZNAMu u bezplatných služeb (v tomto případě místa na swebu). Takže nakonec jsem byl nucen přikoupit něco, co jsem nikdy platit nechtěl a co bylo inzerováno jako bezplatná samozřejmost abych mohl přidávat věci na web. Tím pádem jsem ztratil důvěru v tuto instituci a očekávejte proto časem (doufám že brzy) změnu adresy tohoto webu.
Jinak bych rád pochválil všechny návštěvníky!!!!, neboť jsme se přehoupli přes 10 000 přístupů, což jsem ani nečekal. A jak už to bývá, sestřel velmi kulatého přístupu je honorován. Takže děkujeme rodině Schneiderů za nějakou tu dobrůtku na oslavu šťastného připojení...

(1.2.) Jak zhodnotila zápas s Ostravou Eva..
v sobotu jsem vyrazeli v 14,30 vlakem do Ostravy. drivejsi zkusenost nas poucila a proto jsme se celou cestu pouze ucily, nebo poslouchaly Melounovu hru na kytaru. hned po nastupu do tramvaje jsme si vsichi poctive stipli listky a tynka nam zahrala scenku "co kdyby znovu prisli". uz potreti nas Morava presvedcila o tom, ze vecer se zasadne nevari a museli jsme se spokojit se studenym, nakladanym hermelinem, ktery se hlasil o slovo jeste v nedeli behem rozcvicky. prvni zapas jsme zacali ponekud zpomalene, ale uz po druhem setu jsme se do toho opreli a vyrovnali skore. bohuzel jsme diky spatne koncovce, kdy nam "ulitlo" pet balonu, smolne prohrali. do druheho zapasu jsme nastoupili s vetsim sebevedomim a hladce vyhrali prvni set. Bohuzel jsme se znovu dostali do vyrovnaneho stavu 2:2, ale zapas jsme uz nepustili a vyhrali v tajbrejku. Z Ostravy jsme si odvezi tri body, ktere jsme ve vlaku poradne oslavili...

(28.1.) Takto viděla zápas v Novém Jičíně Týna...
Aktualita z Nového Jičína
V sobotu v 15.35 jsme vyrazili dvěma auty do Nového Jičína. Cestu jsme proložili třemi zastávkami na čůrání a před osmou jsme byli na místě. Ubytovali jsme se a vyrazili na večeři. Opět jsme se poučili, že na Moravě se večer nevaří. Zatímco v Ostravě jídlo dělají do devíti, v Novém Jičíně dostanete po osmé pouze utopence, nebo po dlouhém přemlouvání guláš. Večer na ubytovně jsme si vyměňovali s Melounem a Evou názory na hru, nasazení, motivaci apod. Moc jsme se nepohodli a tak jsme rezignovali a šli spát. Ráno - budíček v 8.00, Eva nám připravila vydatnou a výbornou snídani a potom jsme vyjeli hledat tělocvičnu. Trvalo nám asi půl hodiny než jsme nějakou našli. K naší smůle byla ale s ledem. Naštěstí hned vedle byla ta správná. Oba zápasy jsme smolně prohráli 1:3. A to přes to, že hra byla celkem vyrovnaná. Největší slabinou byly "pro změnu" koncovky, které suše prohrajeme i s mnoha bodovým náskokem. Každá naše hezká chvíle byla bohužel vykompenzována spoustou chyb vzápětí a z toho plyne konečný výsledek . Žádné zajímavé zážitky jsme si z Nového Jičína nepřivezli. V neděli kolem osmé večer jsme už byly všechny doma.

(26.1.) Přineste co nejdříve příspěvky 1200,- Kč.

(26.1.) Výlet do Ostravy se vydařil. První zápas jsme sice prohráli 2:3, přestože jsme dotáhly jejich vedení 0:2 na sety a v tiebreaku jsme vedli 8:6 (prohráli jsme ho 10:15), ale druhý jsme 3:2 vyhráli. Škoda jen druhého zápasu, že jsme to došmrdlali do pátého setu a tím ztratili bod.
Takže jsme si nepolepšili, Ostrava stále zůstává na dostřel 4 bodů, ale má k dobru zápasy s Plzní, kde my jsme zbytečně ztratili jeden zápas.

(22.1.) Z dnešní pošty...
Captain speaking. We are loosing height and we do not have fuel enough for reaching land. Therefore, we have to let all baggage leave the airplane." The airplane got height again. Half a our later the airplane lost height again and the captain were on the loudspeakers once more: "This is your captain speaking. We are still loosing height, and we can not reach land without having some passengers to leave the plane. It is a bad situation but we will do this in an honest and democratic way - we will use the alphabet - starting with A. Are there any African passengers?" No one answered. Are there any Black passengers?" Still no one answered. Are there any Coloured passengers?" Still no one answered but back in the airplane a little boy asked his father: "Dad, you have always told me to be honest. We are both from Africa and have black coloured skin." "Yes, my son. That is right. But today we are "Niggers"

(22.1.)Jelikož předpověď na víkend není růžová - (moderátor počací dokonce použil termín "zima jak v Rusku"), auta necháme v Praze a vyrazíme vláčkem motoráčkem. Takže v sobotu opět z Hlaváku. Tentokrát pojedeme o hodinu dříve - sraz ve 14 10 u kas. Pořádnou svačinu s sebou!!! Né že mi zase všechno sežerete, Kyseliny!!!!

(21.1.)´V sobotu jedeme do Ostravy. Zatím to vypadá, že autama. Takže, pokud se nezhorší počasí, tak bude odjezd v 15 00 od Lékařského domu (IP Pavlova). Doufám, že nás pojede víc než 8.

(19.1.) Tak jsme v N. Jičíně prohráli 2x 1:3. Nehráli jsme úplně blbě, ale zase chyby v koncovkách nás připravili o vítězství. Navíc jsem měl pouze jednu hráčku na střídání a to bylo málo. Škoda. Tak snad o víkendu v Ostravě... Kadetky také dvakrát prohrály.

(12.1.) Turnaj v Ostravě se podařil. Hráli jsme dobře, nikdo se nezranil a zpáteční vlak jsme bez problémů stihli (teda hlavně protože jsme vzdali poslední dva nedělní zápasy). Po dlouhé době můžu říct, že jsem byl velmi spokojený z předvedené hry a pokud nám to vydrží, tak bychom neměli mít problémy se v druhé půlce soutěže.

(7.1.) Není čas na hrdinství. Předpověď není úplně růžová, takže necháme vydělat ČSD. Kostky jsou vrženy, jedem vlakem. Jede to v 15 30 z Hlaváku, ale sraz budeme mít ve tři (15 00) před kasama. Vemte si s sebou pořádné svačiny, ať nemám hlad. Pokud proběhne vše v pořádku, tak se budem vracet zpět vlakem ve 14 00 a předpokládaný příjezd je v 19 00. Další vlak do Prahy jede v 16 00.

(5.1.) Do Ostravy jedeme v pátek odpoledne - hraje se až v sobotu. Pojedeme autama a v případě špatné sjízdnosti dálnice operativně vyměníme auto za vlak.

(24.12.) Takže všechno nej do dalšího roku. Teda hlavně zdraví, a třeba i nějaké to vítězství.
Meloun

(23.12.) Po zdlouhavém telefonování konečně máme poměrně rozumný rozpis zápasů, abychom se "netloukli" s kadetkama. Takže:

neděle 18.1. od 10 a 14 hodin
Nový Jičín - Žižkov

neděle 25.1. od 10 a 14 hodin
NH Ostrava - Žižkov

sobota 7.2. od 10 a 14 hodin
Frýdek-Místek - Žižkov

neděle 15.2. od 13 a 16 hodin
Žižkov - Nový Jičín

neděle 21.2. od 12 a 16 hodin
Žižkov - Ostrava

sobota 28.2. od 12 30 a 16 hodin
Žižkov - Frýdek-Místek

(19.12.) Zde je docházka na tréninky. Inu průměrná účast 6,11 hovoří za vše.

(18.12.)A máme tu nové fotečky. Jelikož mi děvčata ještě stále nedodala slíbené fotomateriály, musel jsem sáhnout do svého archivu. Takže se jukněte do "SOUPISKY".

(18.12.) Včera hrály kadetky Slávie s Budějovicema 3:1 a 1:3, z čehož vyplývá, že naše kadetky skončily 4. a budou hrát o udržení. Je to dost smůla, mají 33 bodů stejně jako Slávie a nepostoupily do první šestky jen o skore setů.

(16.12.) Tuhle sobotu je na Žižkově vánoční turnaj. Takže si vemte s sebou vánoční náladu, nějaké dobroty a přijďte si zahrát. Začátek po deváté hodině.

(15.12.) V sobotu jsme hráli s Plzní 3:1 a 1:3. Takže po první části jsme pátí a budeme hrát o udržení. Kadetky oba zápasy vyhrály a stále mají šanci postoupit do první šestky - to když Budějovice vyhrají na Slávii, resp. vezmou jí alespoň 4 body.

(10.12.) Turnaj v Ostravě
V lednu 9-11.1.2004 jedeme na turnaj "O Křišťálovou vázu". Turnaj je třídenní!!!
Odjezd v pátek dopoledne, příjezd v neděli večer.
Spíme v holelu Areál a jídlo je zajištěné.

(7.12.) V Liberci jsme dvakrát prohráli 1:3. Nebylo to tak špatný, ale zase jsme si všechno zkazili sami. Měli jsme mnoho dobrých chvil, kdy Liberec nebyl schopen složit míč, jenže pak většinou následovala šňůra našich hrubek. Škoda, klidně jsme mohli vyhrát.
Ve druhém zápase si Eva ulomila prst a tak to bude proti Plzni ještě zajímavý, neboť nebude ani Zuzana. No ještě uvidíme.
Kadetky dvakrát prohráli s Budějovicema a zřejmě už nemají šanci postoupit do první šestky.

(3.12.) V neděli ráno (odjezd v 7 30) jedeme do Liberce, resp. do Jablonce. Budu potřebovat ještě nějaké auto. Lucka pojede s kadetkama do Budějovic, protože je šance postoupit do první šestky.

(2.12.) V úterý 9.12. se pojedeme podívat na ligu mistrů do Liberce. Hrají s obhájcem titulu Belgorodem, což je ruský nároďák. Odjezd v 17 30 ze Žižkova a návrat kolem 23 00.

(1.12.) S Krumlovem jsme prdli 2x 0:3. Nehráli jsme úplně blbě, ale zase jsme si to prohráli sami. Ach jo!!! Tak v neděli do Liberce. Kadetky oba své zápasy vyhrály 3:0.

(27.11.) V sobotu máme posunuté začátky zápasů. Kadetky hrají od 11 00 a 15 00 a juniorky od 13 00 a 17 00. Přijďte nám zafandit, neboť hrajeme nejspíš se svým budoucím soupeřem v dalších bojích a vzájemné zápasy se započítávají.

(26.11.) Z dnešní pošty...
Zena za volantom - to je ako hviezda na nebi.
Ty ju vidis a ona teba nie.
****************
Soutěž básníků o nejlepší dílo se dobírá konce, zbyli jen dva finalisté - židovský rabín a australský pastýř ovcí. Dostanou za úkol napsat báseň, ve které bude slovo Timbuktoo.

Rabín napsal:

I'm the rabbi all my life
had no children had no wife
I read the Bible through and through
on my way to Timbuktoo.


všichni tleskají a rabín počítá s vítězstvím. Ale na řadě je ještě Australan...:

When Tim and I to Melbourne went
we met three women in a tent
as they were three and we were two
I booked one and Tim booked two.


(22.11.) Dnešní dva zápasy na Slávii, to byl zase nápor na nervovou soustavu.
První zápas jsme vyhráli 3:2, když jsme nepochopitelně vypustili čtvrtý set a tím zbytečně ztratili bod. Jinak jsme ale hráli poměrně dobře a až na občasné výpadky podání jsem byl spokojený jak s hrou, tak i s nasazením. Opět jsme hráli dobře v poli a Slávie měla velké problémy položit míč na zem.
Zato druhý zápas byl jinačí. Trval necelou hodinku a nedostali jsme se ani jednou přes 15 bodů. Naprostá ostuda, odchozené dva sety a ten třetí už to byla naprostá křeč. Opět jsme se přesvědčili, že se soupeř (narozdíl od nás) sám neporazí a že bez bojovnosti se vyhrávat nedá. Myslím, že by neškodilo, kdyby se některé hráčky zamyslely, proč že vlastně hrají volejbal.
Závěrem bych řekl, že před utkáním bych byl s dvěma body spokojen, ale po tom jak jsme vypustili ten druhý zápas je celkový dojem z této neděle velmi negativní.
Kadetky své dva zápasy prohrály (1:3 a 0:3).

(20.11.) O víkendu hrajeme na Slávii. Kadetky v sobotu a juniorky v neděli. Začátek prvních zápasů je v 10 hodin.

(19.11.) Ve čtvrtek hrajeme od 17 30 přátelák na Olympu.

(16.11.) Dneska jsme hráli na Olympu a vůbec ne špatně. Sice jsme prohráli oba zápasy 1:3, ale hráli jsme dobrý volejbal. Hlavně ve druhém zápase (22, -22, 14, 27) jsme si zasloužili minimálně tiebreak, neboť jsme měli ve čtvrtém několik setbolů, které jsme díky velké nervozitě neproměnili. Ale po dlouhé době můžu říct, že jsem s předvedenou hrou spokojen a pokud budeme takhle hrát i na Slávii...
No ale jak už bývá "dobrým" zvykem, opět se nám zranila hráčka - tentokráte si v prvním zápase poranila krk Bára. Nataženej loket u Lucky je doufám maličkost.
Kadetky hrály v sobotu a výsledek 0:3 a 0:3 odpovídal hře. Spousta nevynucených chyb a zkažených míčů na naší straně. Tak snad příští víkend na Slávii to bude lepší a obě družstva přivezou nějaké ty bodíky.

(13.11.) V pondělí je trénink od 11 - 13 hodin!!!

(13.11.) V neděli nám začíná druhé kolo zápasů. Takže od 10 a cca. 12 30 na Olympu.

(10.11.) Tady je kontakt na pana Martince, který vám minulou sobotu nabízel studium v Liberci a hraní volejbalu za ligovou TU.
Paedr. Jindřich Martinec
Technická Univerzita Liberec
Fakulta Pedagogická
vedoucí katedry TV
mob. 602 184 084
email: jindrich.martinec@vslib.cz

(10.11.) K O N E Č N Ě !!!
Po slušném výkonu jsme zvítězili v Plzni 3:0 (10,16,20) a 3:1 (-21,35,13,23). Jenže... V druhém zápase se děly věci. Druhý set jsme vyhráli 28:26 a po uhraném setbolu paní od zapisovacího stolku oznámila, že jsme měli špatné postavení a podávala jiná hráčka. takže všechno zpět, znovu stav 26:26 a hrálo se dál. Opět jsme zkazili dvě-tři podání, aby se soupeř tolik nenervoval, zda uhraje balon, ale naštěstí i přes to jsme vyhráli 37:35. Třetí set byl jasnou záležitostí, ale pouze bezbřehý optimista (a pan Kotek) se mohl domnívat, že už je to v kapse.
Čtvrtý set jsme ještě vedli 22:17, za stavu 22:20 jsem musel vystřídat Evu (za Verču) kvůli bolavému kolenu. Pak soupeř vyrovnal, resp. šel do vedení na 22:23 a při našem vyrovnání na 23:23 si Renata udělala výron.
A nastala komedie. Jelikož jsem nechtěl nechat hrát Evu s tím kolenem a jinou na střídání jsem neměl, řekl jsem rozhodčímu, že mám obě zraněné a že musí nastoupit libero na síť, což mi povolili. V tu chvíli vyskočil plzeňský trenér jako papírový čert a začal vykřikovat, že rozhodčí neumějí pravidla a že libero nastoupit nemůže a že chce vše "zaprotokolovat" do zápisu. Nakonec mi povolili výjimečné střídání a do hry odkulhala zpět Eva to "dostát" a ještě jsme dostali napomenutí za zdržování. No a pak jsme dali jedno eso a následně jsme ušmudlali i poslední bod.
Velmi cennou výhru jsme "zaplatili" zraněním Rendy a uvidíme, jak to bude vypadat s Evou. Poprvé s náma byla Máňa, hrála na liberu a dobře. Velmi se nám tím zlepšil příjem, neboť naše druhé libero Bára hrála na smeči a tak poprvé taktika "NESMÍŠ ZKAZIT" slavila úspěch. Poměrně úspěsně jsme zalejvali a konečně jsme neměli problém zpracovat útok soupeře v poli. No jen tak dál...

(7.11.) Málem bych zapomněl. V neděli jedeme do Plzně na souboj lůzrů. Plzeň je na tom podobně jako my - velká marodka a herní krize. Tak uvidíme, kdo bude mít po prvním kole v kartách Černýho Petra.

(5.11.) Nabídka volejbalového kempu:
"Činnosti přihrávajícího smečaře"

Hlavní školitel a garant: Zdeněk Haník
trenér reprezentace České republiky mužů 2000-2001
Spolupracovníci:
Aleš Novák - trenér kadetek České republiky 1999-2001
Richard Wiesner - člen realizačnímu týmu žen České republiky
Milan Fortuník - asistent trenéra reprezentace ČR mužů 2000-2001
Milan Slavík - odborný fyzioterapeut

Místo konání: Rychnov nad Kněžnou
Termín konání: 19.-21.prosince 2003

Pro koho je kemp určen:
- dívky a chlapci 14 až 18 let
- trenéry všech složek
Kapacita: max. 40 - 45 osob !!

Náplň:
- nácvik a zdokonalování správné techniky smeče a přihrávky
- Návaznost HČJ u přihrávajícího smečaře
- kompenzační posilování a protahování
- pitný režim

Časový harmonogram
pátek
9.00 - 10.00 prezentace
(předpokládaný) 10.00 - 13.00 1. trénink
16.00 - 19.00 2.trénink
20.00 - 22.00 rozbor video
sobota
9.00 - 12.00 3.trénink
13.00 - 15.00 rozbor videa
16.00 - 19.00 4.trénink
20.00 - ???? kulturní program
neděle
8.30 - 11.30 5.trénink
15.00 - 17.30 6.trénink
asi 18.00 ukončení kempu

Strava:
- snídaně, oběd, večeře + pitný režim
- začíná obědem
- končí večeří či balíčkem na cestu

Cena kempu:
- var. A ubytování hotel 2 700,- Kč
- var. B ubytování ubytovna 2 200,- Kč
- var. C bez ubytování a stravy 1 500,- Kč
- var. D trenér s více jak 5 svěřenci 1 000,- Kč

V ceně kempu:
- tréninkové zabezpečení dle programu s individuálním přístupem a video rozbory jednotlivých účastníků
- ubytování ve 2 až 4 lůžkových pokojích
- strava 3x denně + pitný režim
- tričko s emblémem kempu
- účastnický diplom
- písemné doporučení pro další zdokonalování a zlepšování
- CD disk se záznamem smečařské techniky každého účastníka
- kulturní překvapení

Přihláška zašlete na e-mail: novak.ales @ quick.cz
Údaje do přihlášky:
- jméno a příjmení účastníka
- datum narození
- klub a soutěž, kterou hrajete (volejbalová specializace)
- uvést variantu kempu
- kontakt pro zaslání upřesňujících informací
Termín přihlášky: - přihlášky budou přijímány dle pořadí doručení do naplnění kapacity kempu.

(3.11.) Tak jsme opět prohráli. Teď už se jedná pouze o psychiku a "trošku" smůly. Při zápase nejsme schopni zahrát nejjednodušší údery a navíc neustále "ubýváme". Při prozcvičování se zranila Eva (koleno) a v prvním setu Petra (zalomený krk). Takže zápas odehrály de facto kadetky a z juniorek zůstala jen Renata, Habi, Bára a Štefka. No ještě tak jeden dva zápasy a zůstanu sám...
PS: Nedá se nic dělat, ale opět se musíme vrátit k trénování základů

(31.10.) Takže opravdu hrajeme od 10 00 a 14 00!!!

(29.10.) OPRAVA!!! vypadá to, že juniorky hrajou v sobotu od 10 00 a 14 00!!!

(29.10.)Nabídka letního sportování v Itálii.
TJ Podolí Praha - mládež se již po šesté chystá jet do Itálie na týdenní tréninkově - rehabilitační pobyt.
Termín: pá 25.6.2004 - ne 4.7.2004 (zahrnuje cestu a 7 noclehů)
Stravování: plná penze (a vařili dobře, dávali hodně, přidávali)
Ubytování: apartmány 4,5,6 lůžkové, dvojpokojové, s balkony, ledničkou, plynem, sprchou a WC. (Je třeba je vytížit).
Doprava: autobus Praha - San Benedeto del Tronto
Cena celkem: byla 5.600,-Kč !!
Letos očekávám podobnou.

Zde je stručný popisod Jardy Kaliny, organizátora celého zájezdu a trenéra mládeže v TJ Podolí.
Pro Vás, jako trenéry nebo vedoucí družstev doplňuji:
1) my jedeme (směs žáků, kadetů, juniorů a přátel či příbuzných) ať už se rozhodnete jakkoliv
2) nabídku jsem učinil a ještě učiním i pražským oddílům s družstvy kadetek a juniorek
( máme zkušenost, že ve smíšeném prostředí se zkvalitňuje celý pobyt nemluvě o tréninkovém nasazení)
3) Zatím jednám o jednom autobusu = cca 45 lidí, pokud zareagujete v čas, buď ho doplníte nebo by se šlo i o dvou busech
4) Pokud bude mít trenér na starosti skupinu 13-14 lidí měl by mít pobyt zdarma
5) Lze to pojmout i jako dovolenou bez sportovního programu
6) Náš denní program:
ne - st 1.5-2 hod dopolední trénink, 1.5-2 hod odpolední trénink na hřišti
st - pá: turnaje dvojic, trojic, mixů + tradiční Duathlon (plavání + běh)
(podle počasí je třeba počítat, že dopoledne se musí končit ve 13:00 a odpoledne začít tak v 15:00 - tzn. na jednom kurtu lze udělat 4 tréninky)
7) Kurt ( konstrukci si vezeme přenosnou - skládací + síť + lajny) lze postavit na volných plážích v blízkosti palem = stín)
8) Písek je plážový, ale dost jemný a bez zlomků mušliček
9) připravuju výrobu ještě jedné konstrukce, můžu předat i návod
10) Vaše rozhodnutí = počet míst očekávám do konce listopadu
11) Pokud by se Vám to líbilo, dejte mi vědět, dalo by se možná uvažovat i o vlastní dopravě, příspěvku pro zasloužilé hráče (muže Odolky, Kladna, juniorů??)

Jarda Kalina
737 85 86 95

(29.10.) V sobotu hrajeme s Libercem a v neděli kadetky s Budějovicema. Doufám, že příjdete v hojném počtu zafandit a výsledné skóre bude 4:0 pro Žižkov.
Program sobota:
12 00 * ŽIŽKOV - LIBEREC (juniorky)
16 00 * ŽIŽKOV - LIBEREC (juniorky)

Program neděle:
11 00 * ŽIŽKOV - Č.BUDĚJOVICE (kadetky)
15 00 * ŽIŽKOV - Č.BUDĚJOVICE (kadetky)


(24.10.) Jelikož jsou prázdniny, odpadá pondělní trénink. Takže ve středu.

(23.10.) Pan Olda posílá ještě nějaké informace o USA:
Zdar,
Uplne nejlepsi zdroj informaci je na www.montevallo.edu
Tady sou v nasem prekladu vlastne studijni obory - mam pocit ze se vybere jeden hlavni obor - major a jeden vedlejsi - minor a pak si muzes vzit navic treba jazyk nebo neco jinyho holky delaj vetsinou nejakej managemant nebo massmedia.
Tady je nase druzstvo a vsechno o holkach i trenerech :)))

(20.10.) Jelikož mám chřipku jak brus, zřejmě seženu za sebe na středeční trénink náhradu. Ještě dám vědět.

(19.10.) Zájezd do Krumlova - 0:3, 0:3. První zápas jsme prohráli 76:83 (23,31,22). Ve druhám setu jsme dokázali díky výbornému podání Aničky dotáhnout neuvěřitelnou ztrátu 16:24, ale pak po několika chybách, (třeba dva zkažené servisy), jsme vítězství darovali soupeři. Ve třetím setu jsme vedli ve střední části o pět bodů, ale znovu jsme se nechali upodávat. Takže jsme utřeli nos. Druhý zápas byl už jasnou záležitostí Krumlova (10,16,16) - za hodinu i se sprchou. Výkon založený na bojovnosti všech zúčastněných mě velmi "nadchnul", zřejmě je nejvyšší čas změnit náplň tréninků. Zapomněl jsem dodat, že nás zmastili se třemi kadetkami v základní sestavě. Naše kadetky naproti tomu vyhrály oba své zápasy. První otočily z 0:2 a druhý už jasně 3:1.

(15.10.) Když se slunci nedaří... nevím jak bych přesněji popsal naše další oslabení. Lucka totiž dostala angínu. Takže je nás 6.

(12.10.) A máme po sobotním zápase. Kadetky po pěkném výkonu vyhrály první zápas a druhý po ostudném prohrály (oba 3:0). My jsme sice první zápas prohráli 0:3, zato druhý ... jsme taky prohráli (1:3). V prvním zápase jsme dostali v každém setu 8-10 přímých bodů z podání, což už nešlo dohnat. Druhý zápas byl jinačí. Jasně jsme vyhráli první set. Druhý jsme vedli 9:1 a pak jak když utne. Začali jsme dělat chyby na příjmu a v poli nám do těch samých míst padaly balony jeden za druhým a nedokázali jsme dostat míč přes. Takže místo abychom je smázli, nechali jsme je rozehrát a po zásluze jsme prohráli. Co dodat.
Jelikož nám onemocněla Anička, bylo nás sedm a doplňovali jsme kadetkama, co to šlo. Ale ono to stejně moc nešlo. Takže příští sobotu jedeme do Krumlova a zřejmě pouze dvěma autama - já jedno a jeden rodič. Potřeboval bych vědět, který.
PS: Ve čtvrtek budeme hrát přátelák proti dorostencům Podolí. Bude se hrát u nich a to od 20 00 hodin. Sraz si dáme v 19 15 na Budějovický.

(10.10.) Doplnil jsem v "Kadetkách" soupisku a snad tam dám po tomto víkendu i fotky.

(9.10.)V sobotu během zápasů bychom měli udělat nové fotky na web. Tak se pěkně vyšňořte.

(9.10.)Jak to chodí v partnerském životě poslal Pechy.

(8.10.) Dva z dnešní pošty:
..z akce Kryštof-
Řidič k policajtovi:
"Měli byste si to líp organizovat. Jeden mi včera sebere papíry a druhej je po mně dneska chce..."

Tři tatínkové, slovák, maďar a černoch, čekají v porodnici, až se jim narodí miminka.
Přijde doktor a říká: tak pánové, děti už jsou na světě, ale máme takový problém, oni se nám pomíchali, tak kdybyste si je mohli jít nějak rozebrat...
Slovák se zvedne, vrazí do dveří, popadne černouška a chce utéct, ale černoch mu zastoupí cestu a ptá se: Co to má jako být?
A slovák na to : "Jebem ťa, nebudem riskovať maďara!"

(8.10.) Štefka zpracovala letní soustředění.

(7.10.) pozvánka na sobotu

(5.10.) V sobotu jsme hráli s Olympem. I když nás porazili dvakrát 3:0, nebylo to zas tak špatné. Trápil nás hodně příjem a ještě nemáme zažitý systém, ale jinak poměrně slušný výkon.
Kadetky svou soutěž rozehrály lépe. První zápas sice prohrály 3:0, ale zato ve druhém se rozehrály a po boji vyhrály 3:1.
No příště hrajeme doma se Slávií a snad už něco vyhrajeme.

(2.10.) Začátek soutěže se nám kvapem blíží a s naším družstvem to jde z kopce. Z 12ti hráček jich mám s bídou 8. Máňa dočasně skončila kvůli škole, Týna má mononukleózu, Bára přechodila nějakou nemoc a má do příštího pátku klid, Soňa se mnou vůbec nekomunikuje a tak nevím, zda je nemocná, nebo už jí to nebaví a Štefka chodí kdy se jí zachce a občas se mi (když se zdvořile zeptám), zpětně nějak omluví. Abych řekl pravdu, představoval jsem si ten začátek sezóny trošku jinak.

(29.9.) V sobotu hrajeme první zápasy. Zde je pozvánka na tyto zápasy a doufám, že nás v hojném počtu příjdete povzbudit. Hrajeme s Olympem a první začínají v 10 00 kadetky.

(26.9.) Olda poslal pár postřehů z Ameriky. Vypadá to, že se už jako trenér aklimatizoval.

(24.9.) Pojďte s námi do ZOO
Jakožto vzorný otec vás chci informovat, že do dočasného domova mého syna Melouna o víkendu přibudou paní Praya a pan Nagathan - občanským povoláním sloni indičtí.
Takže tuto neděli v 11 30 se uvidíme v Tróji.
Program ZOO:
11 30 slavnostní zahájení (asi u stánků)
12 00 přivítání slonů
12 30 návštěva syna Melouna

- dále je k mání chrámová tanečnice, která bude učit tančit návštěvníky
- indická hudba
- malování ornamentů henou
- indická čajovna s ochutnávkou, kuskus (ale to nevím co je) a pod.
- promítání filmů z transportu slonů

otec Meloun

(21.9.) Turnaj ve Voznici se opět povedl. Výborné slunečné počasí, fajnoví lidi a výkony na hranici možností - to je v posledních letech už samozřejmostí pro "POHÁR KARLA ŠALOUNA". Jen díky podplacenému rozhočímu, sluníčku v očích, špatnému míči a naprostému fyzickému vyčerpání jsme s Petrou, Luckou a Renčou neobhájili jarní vítězství. Ale počkejte na jaře....

(16.9.) zimní oblečení
Soused Přemek si zařídil v areálu prodejnu (nejen) zimního oblečení voznické firmy HUMI OUTDOOR. Jedná se o výprodej starších (loňských) kolekcí, za velmi zajímavé ceny. Posuďte sami. Ten krámek je hned vedle jeho "dílny, kovárny, či servisu" na Strakonické ulici, naproti McDonaldu. Nejde přehlédnout, teď ho natřeli na oranžovo. Jinak bližší informace mají na www.afc-vyfuky.cz , kde je i odkaz na stránku HUMI.

(14.9.) Jakže jsme to hráli v Plzni? No ani se neptejte. Byla to velká ostuda. Z osmi zápasů jsme vyhráli jeden, (a to proti béčku Liberce) a pak už jen pouze jeden set na Slávii, což byl náš jediný dobrý zápas. Opět stejná písnička - spousta nevynucených chyb a nikdo nebojoval. Takže zaslouženě poslední místo a ostuda za předvedený výkon.

trpce zapsal zostuzený trenér

PS: jo a v testech jsme byli taky nejhorší (takže sice nehrajeme srdcem, ale zato jsme nejpomalejší, skáčeme a hážeme nejmíň a máme nejnižší výskok)
PPS: pravdivé zhodnocení tohoto (promarněného) víkendu ještě sepíšou berundy

(9.9.) Turnaj Plzeň
PROPOZICE    ROZPIS ZÁPASŮ

(9.9.) Příští víkend bude opět turnaj u mě na chatě ve Voznici.

(9.9.) Turnaj Plzeň
Konečná nominace:
jun: Renča, Habi, Zuzka, Lucka, Eva, Anička, Petra V., Bára
kad: Romana, Kuře, Alena, Petra Š.
Odjezd bude v pátek v 11 30 autama, (zatím jedu já a Petr Vinecký) a pokud se všichni nevejdeme do aut, zbytek pojede busem. Místo odjezdu ještě upřesním, ale zřejmě někde u Smíchova.

(1.9.) Nová sezóna
* Jako první bych rád pozval všechny rodiče na schůzku, která by se konala na Žižkově příští pondělí, 8.9. od 18 30. Máme trénink od 17 00 a tak se všichni můžete kouknout, jak se vaše ratolesti zlepšily.
* Zde jsou nějaké informace o studiu v USA, co mi poslal kamarád, který tam nyní trénuje na universitě.
* Do středy bych chtěl mít vráceny všechny dresy!!!!
* Kdo má na Žižkově ještě kolo, tak si ho musí co nejdříve vyzvednout!!!
* Omluvy z tréninků - osobně na posledním tréninku, nebo den před telefonem, SMS, či mailem. Pokud se něco stane na poslední chvíli (v den tréninku), budu uznávat pouze ústní omluvu telefonem a nikoliv SMS.
* Během tohoto, maximálně začátkem příštího týdne dokončím nominaci na přípravný turnaj v Plzni. Budu potřebovat od rodičů pomoct s odvozem holek - a to v pátek v 11 30 z Prahy a v neděli 12 00 z Plzně. Pojede 13 hráček. Pokud některá nemůže odjet tak brzo (škola), musíme vypravit jedno auto později, (nebo jí poslat vlakem).

(1.9.) Jak to bylo v Dřevěnicích doopravdy, píše Petra.

(13.8.) Poslední informace ohledně soustředění.
Odvoz kol zajišťuje Martin dodávkou - odjezd ve 12 00 od sokolovny. Zavolejte mu, zda máte či nemáte zájem, aby tam zbytečně nečekal.
Po příjezdu na soustředění mi každá hráčka odevzdá potvrzení o bezinfekčnosti a všechny mladší než 18 let potvrzení od rodičů, že za sebe v osobním volnu plně zodpovídají.
Začátek soustředění je v neděli ve 14 00 na chatě Živec.

(4.8.) O víkendu jsme byli v Dřevěnicích. V pátek jsme sehráli přátelák s dorostencema Podolí, který jsme prohráli 4:1. V sobotu byl turnaj dorostu a v neděli lig žen. V sobotu jsme vypadli v mezikole na jeden set s Lanškrounem, když se hrálo skoro za tmy na jeden set a v neděli jsme odehráli poměrně dobré čtyři zápasy (Budějovice 2:1, Liberec 2:0, Zbečník 0:2, Bohemka 0:2) a první turnajový, leč příšerně odchozený proti Frenštátu 0:2. Celkově to nebylo špatné, ale stále nám chybí bojovnost, když se nedaří. Také děláme hodně nevynucených chyb a to hlavně když máme míč zadarmo, což si proti silným soupeřům nemůžeme dovolit.
V sobotu Týna napsala aktualitku z minulého turnaje ve Svrčovci.

(31.7.) Rozpis tréninků po soustředění v sokolovně:
pondělí: 17 00 - 18 30
středa: 19 00 - 20 30
čtvrtek: 20 30 - 22 00 (gymnastický sál)
pátek: 15 00 - 19 00 (ještě se musíme domluvit s kadetkama, kdo bude trénovat od tří)

(28.7.) Dneska ráno jsme byli na Sokole ohledně dotací. Výsledek není uspokojivý, resp. jsme tam, kde jsme byli. Ač došlo ze strany ČOS k pochybení, peníze již všechny rozdali a to včetně rezervy, která byla právě pro tyto případy. Nicméně máme ještě malou naději, že pro nás nějaké peníze "vykouzlí" nejvyšší sokolský orgán, na který se ještě v tomhle týdnu obrátíme se žádostí. Prozatím tedy rušíme sponzorování bot a pokud nám nějaké peníze příjdou, podle výše částky zpětně na boty přispějeme. Vyberete si boty v té bránické prodejně (máme tam 20% slevu), peníze zaplatíte na sekretariátu a pak si je v té prodejně vyzvednete. Není to sice úplně jednoduché, ale doba už je taková. Doufejme, že se situace s penězi vyjasní a budeme moci proplatit slíbené 2000,-.

V pátek jedeme na turnaj do Dřevěnic. Rád bych tam byl už po obědě - tzn. kolem 14. hodiny. Spát budeme na zahradě u Filipa Hůlky, který tam bydlí. Takže si vemte s sebou stany, spacáky atd.. Stravovat se budem na místě, asi v restauraci, nebo u stánků s občerstvením, vemte si s sebou tudíž i nějaké peníze. V sobotu budem hrát juniorský turnaj a v neděli národní ligy.
Odjezd autama (budu potřebovat pomoc rodičů) v pátek v 13 00 ze Žižkova a návrat v neděli večer. Prosím rodiče, kteří mi pomohou s odvozem, aby se se mnou spojili a domluvíme si nějaké podrobnosti. Byl bych rád, kdybychom dali dohromady dvě družstva a uvítám i účast kadetek. Do středečního tréninku chci vědět, kdo s námi jede (jmenovitě).
Pro případ, že by organizátoři prudili, vemte si s sebou všichni bílé tričko jako dres.

(22.7.) Po středečním zápase s Američankama je společná večeře v restauraci "Pod Slavínem" (pod Albertovskejma schodama, křižovatka ulice Na Slupi).

(22.7.) Před odjezdem na soustředění mi každá hráčka odevzdá potvrzení o bezinfekčnosti a všechny mladší než 18 let potvrzení od rodičů, že za sebe v osobním volnu plně zodpovídají. Osobní volno je od oběda do druhého tréninku (cca 13-16 hod.) a od večeře do večerky (cca 19-22 30 hod.).

(21.7.) Takže ještě jedna změna. Američanky si chtějí vyzkoušet hraní na antuce. Takže ve středu od 16 00 na Žižkově.

(21.7.) V sobotu jsme byli na vyhlášeném turnaji ve Svrčovci. Účast 17 družstev, počasí nádherné, umístění opět smolně pod stupněm nejvyšším - třetí. Aktualitka od děvčat bude následovat.

(18.7.) Něco ze života....
Ve tři hodiny v noci se ona potichoučku vkradla do sousední místnosti. Kladivem rozbila 19-palcový monitor, CD-čka polila lepidlem, case počítače vyhodila oknem a tiskárnu utopila ve vaně. Potom se vrátila do ložnice, do teplé postele a přitiskla se s láskou k boku svého nic netušícího spícího manžela, o kterém byla přesvědčená, že už teď veškerý volný čas bude věnovat jejich lásce. Do konce života jí zbývaly ještě čtyři hodiny...

(18.7.) Tady jsou propozice testovacího turnaje družstev extraligy juniorek a SCM ve dnech 12.-14. září 2003. Nominaci provedu po soustředění, pojede 12 hráček včetně kadetek, se kterými počítám do sezóny. Jelikož je dost nešťastný začátek v pátek po obědě, zkusím usmlouvat náš příjezd a nalosování prvního zápasu až na později. Pojedeme autama a bude potřeba, aby jeli 2-3 rodiče. Tzn. zajistit odvoz v pátek tam i v neděli zpět.

(17.7.) Malá změna. S těma Američankama budeme hrát 23-4.7. (středa, čtvrtek) od 10 00 na Olympu v hale.

(16.7.) V sobotu jedeme do Klatov na turnaj. Odjezd ráno v 7 00 z Karláku a návrat v neděli odpoledne. Stan a spacák s sebou.

(15.7.) Špatná zpráva. Včera přišla dotace od Sokola na první půlku soutěže a to ve výši 35 000,- Kč na obě družstva. Jelikož je jasné, že s těmito penězi nemůžeme vyjít, obzvláště když jsme pořídili nové míče a chceme koupit dresy (ty jsou nutné kvůli sponzorům) a boty, chtěli bychom se ještě před soustředěním sejít se všemi rodiči a promluvit si o naší situaci v Sokole. Ozvěte se prosím s návrhem vhodného termínu.
Pavel Štulc a Martin Lébl (604 207 444 a 602 213 551)

(14.7.) Na turnaji v Perštejně jsme sice skončili třetí v šestičlené skupině, ale přesto se dá říct, že jsme nehráli špatně. Oba prohrané zápasy byly poměrně vyrovnané a to jak s Bráníkem, tak s juniorkama (převážně z repre). Na dalších hřištích zuřila mužská antuková liga a tak se v přestávkách mezi zápasy bylo na co koukat. I počasí vyšlo úplně náramně, prostě super víkend.

(3.7.) Už je na webu rozlosování do soutěží na sezónu 2003/4.
EXTRALIGA JUNIORKY
EXTRALIGA KADETKY
12-14. září máme v Plzni přípravný turnaj všech extraligových družstev a 4.10. začínáme proti Olympu.
Rád bych připomenul náš cíl, který jsme si dali na rautu v Obecním domě před naším sponzorem z firmy KRUH a.s. a to umístění do 3. místa v základní skupině a následný boj v první šestce. Jelikož si nedělám iluze o vaší přítomnosti v Praze, doufám, že přes prázdniny budete na sobě pracovat, abychom nemuseli na soustředění začínat z nuly. Jinak samozřejmě platí přes léto tréninky pondělí, středa, čtvrtek, na kterých budeme převážně trénovat podání. A samozřejmě objezděte co nejvíc turnajů!!!
Takže doufám, že se přes léto se všema uvidím buď na tréninku, nebo alespoň v Pernštejně a v Dřevěnicích a přeju hezký prázdniny.
Meloun

(1.7.) Chybí mi tyto dresy:
č.2, Lucka
č.5, Petra
č.6, Štefka
č.7, Habi
č.8, ?
č.9, Máňa
č.11, ?
č.13, Anička (pouze modrý dres)
č.14, Soňa
č.15, Týna
Doufám, že je co nejdřív přinesete!!!

Přes léto si zajděte do prodejny SPORT MOLTEN v Branické 19, Praha 4, tel. 244 462 772. Tam si vyberete boty na příští sezonu. Máte limit 2000,- Kč a pokud si vyberete dražší, rozdíl doplatíte rovnou v prodejně. Nová kolekce Mizuna jim dojde někdy v srpnu.

(30.6.) Znovu opakuji program na léto!
12-13. 7. jedeme do Pernštejna. Je to povinný turnaj!!! Do konce týdne se dohodneme, kdo tam pojede.
22. a 23.7. (úterý a středa) bychom měli hrát dopoledne dva přáteláky proti američankám a večer bude s nima nějaké posezení.
1-3.8. Dřevěnice. Pojedeme v pátek a možná tam zůstaneme až do neděle, kdy je turnaj národních lig.

PS: stále mi některé neodevzdali svůj plán na prázdniny a své hodnocení!!!

(18.6.) Tady jsou podrobné informace ohledně soustředění.

(17.6.) Od příštího týdne se mění tréninkové dny na pondělí, středu a čtvrtek!!! Další, tentokráte již povinný turnaj bude 12-13.7. v Pernštejně. Pozor, je to dvoudenní turnaj. Chtěl bych tam jet minimálně v sedmi lidech, nebo dvě družstva.

(16.6.) O víkendu jsme měli dva turnaje. V sobotu v Budějovicích jsme skončili druzí a v neděli na Dobešce jsme dokonce vyhráli. Aktualitky z obou turnajů budou následovat, jen co je děvčata sesmolí.

(13.6.) Připravte si během příštího týdne svůj program na prázdniny, ať si můžeme naplánovat tréninky.

(4.6.) Příští víkend bude náročnější. Měli bychom v sobotu jet do Budějovic na turnaj žen a v neděli přejet na Dobešku na turnaj "o nejlepší smíšenou dvojici". Takže si nic neplánujte.

(4.6.) NABÍDKA VOLEJBALOVÉHO KEMPU!!!
"SMEČ A SMEČOVANÉ PODÁNÍ" 
Hlavní školitel a garant: Zdeněk HANÍK !!!
Kde a kdy: Třebíč 24-28 července
Věk: 14-18 let
Rezervace: co nejdříve, neb kdo dřív přijde, ten ...
Cena: 1950,- kč (včetně ubytování, stravy, osobního hodnocení a doporučení dalšího postupu, CD, tričko, atd..)
Přihlášku zašlete na novak.ales@quick.cz
Údaje do přihlášky: Jméno a příjmení, datum nar., klub a soutěž a kontakt

Velmi doporučuji. Zdeněk Haník, bývalý reprezentační nahravač, poté i trenér RD mužů, uznávaný metodik a s ním bude spolupracovat Aleš Novák, trenér RD kadetek z 99-2001.
Pokud nemáte přístup k mailu, můžu vás přihlásit já.
Další informace jsou u Aleše Nováka na telefonu 777 110 864

(2.6.) Minulý víkend byly holky na turnaji. Takto jeho průběh viděla Bára a Renča.

(28.5.) Od zítřka je posunut začátek tréninků na 17 15!!! to znamená, že ve čtvrt budou všichni na PŘIPRAVENÉM hřišti a budou se již rozcvičovat.
PS:Všichni během příštího týdne přinesou dresy (pouze trika).
PPS: ještě jsou stále hříšníci, kteří nezaplatili příspěvky!!! Co nejrychleji to napravte.

(22.5.) Středeční raut v krásném prostředí Obecního domu byla opravdu fajnová záležitost. Jelikož mistr šéfkuchař věděl, čím potěšit labužníkův jazýček, jsem asi o tři kila těžší. Opravdu ještě jednou velké díky panu Květoslavu Šimkovi z firmy Kruh za krásný večer.
Jelikož byla vhodná příležitost i zavazující prostředí, vytyčili jsme si cíl do další sezóny. A tím je umístění do 3. místa v základní části a následný boj o 1-6. místo. Ono to tak nevypadá, ale nebude to vůbec snadné. Vždyť ze 6 tičlené skupiny postupují tři a to tam budeme mít Olymp a Slávii. Opět záleží na každém, nakolik se bude chtít podřídit tomuto cíli a co všechno bude ochoten pro to udělat.

PS: pokud budeme společně na akci, která bude plánovaná do pozních hodin, je povinností každé hráčky informovat své rodiče o hodině návratu a tu DODRŽET!!!

(14.5.) A máme tady pár foteček z kvalifikace.

(14.5.) Tady jsou nějaké podrobnosti ohledně toho turnaje na Smetance.

5.r. turnaje žen
Pořadatel: Sokol Vyšehrad Praha
Datum: 24.05.2003
Kategorie: Ženy
Web: www.volejbalvysehrad.cz

KONTAKT NA POŘADATELE:
Pavel Rypl
Rašínovo nábřeží 24
120 Praha 2
TB: 323 616 115
mobil: 606 816 398
E-mail: rypl@akfs.cz

PS: Soňa nemá stále zaplacené soustředění. Je to potřeba urychleně napravit, nebo nikam nejede!!!!!

(13.5.) Raut se sponzorem se přesouvá o týden. Takže ve středu 21. v půl sedmé před obecním domem.
PS: turnaj ve Voznici se vydařil. Vyhráli domácí (Petra, Lucka, Týna, Vlastík, John a Meloun).

(7.5.) Ohledně víkendu: odjezd do Voznice již v pátek odpoledne - tam bude trénink. Spát se bude u nás na chatě (dvě patra a asi 7 pokojů, nebo ve stanu na zahradě). Sobota turnaj a večer je hudební (až taneční) posezení. V neděli v průběhu dne odjezd.
Doprava: buď autama (kdo má volno ještě zjistím) a nebo busem z Knížecí. Jezdí to každou půlhodinu. Pokud někdo bude muset odjet v sobotu do Prahy, neměl by to být problém. Určitě se někteří budou vracet autem a jinak opět jezdí pravidelně bus.
Na turnaj se nahlásily: Renča, Zuzka, Soňa, Eva, Týna, Petra, Lucka).
U všech předpokládám souhlas rodičů!!!

(2.5.) V úterý máme první venkovní trénink. Počítejte s tím, že venku budeme tak do půl osmé, do osmi. Byl bych rád, kdybyste mi přinesly na papíře své plány na prázdniny (tzn. kdy nebudete v Praze, resp. kdy budete).
V sobotu 10.5. mám na chatě ve Voznici již avizovaný smíšený turnaj. Jelikož nejsem sám, kdož počítá ve svém družstvu s dámským dorostem, (dále též kluci ze Žižkova a z Matiky), musíme se domluvit, kdo by jel a jak. Možnosti jsou tyto.
1. Odjezd "hromadně" již v pátek po obědě a mít Voznici ještě odpolední trénink.
2. Individuální odjezdy s příslušnými družstvy (pátek, sobota).
Pokud vám to rodiče dovolí, můžete zůstat ve Voznici i v sobotu večer, kdy je po turnaji posezení s kytarama, violoncelem a dalšími nástroji, potažmo i prostor pro tanec.
Spalo by se tedy u nás na chatě, (pokojů tam máme opravdu dost) a v neděli odpoledne by byl návrat do Prahy. Voznice je cca 35 km od Prahy, směr Strakonice (kousek před Dobříší).

(29.4.) od Pavla Kvíčaly...
Meloune, Martine a především juniorky,
jménem "A" družstva mužů Vám gratuluji k velkému úspěchu žižkovského volejbalu. Věřím, že nebude poslední a pomůže i nám ostatním odrazit se k lepším výkonům.
Díky a sportu zdar.

Šlahoun

(29.4.) Jelikož byste měly přes léto mimo jiné i získávat cenné zkušenosti, zde je stručný přehled turnajů, na kterých byste se mohly otrkat. Samozřejmě nejde o úplný výpis, ale pro začátek by to mohlo stačit.
Takže bych byl velmi rád, kdybyste se mezi sebou domluvily na několik turnajů a jely si na ně sami zahrát. Bližší informace jsou na zde. Akce psané zeleně budou povinné a jedeme tam společně.
Zeleně jsou psané povinné turnaje.
Modře mužské, kde uvidíte extraligová družstva.
Ale turnajů je daleko více...
1.5. Kralovice muži ex-národní ligy
3.5. Slávia 4+2
8.5. Velká cena Brna ženy
10.5. Slávia 4+2
17.5. Slávia 4+2
24.5. Albertov MFF 4+2
24.5. Sokol Vyšehrad ženy
6.6. Kvasiny ženy
7.6. Askalona 4+2
14.6. Slávia 4+2
14.6. Černčice ženy
14.6. Kvasiny ženy
21.6. Ležáky ženy
28.6. Chodov 3+3
28.6. Nymburk debly ženy
28.-29.6. antuková liga Dobřichovice muži ex. - národní ligy
5.7. Sokol Bílá Hora ženy
12.7. Pernštejn ženy + antuková liga
19.7. Vranovská přehrada finále antukové ligy
26.7. Vranovské léto ženy
2.8. Dřevěnice juniorky
3.8. Dřevěnice ženy ligy
9.8. Dřevěnice ženy kraj
10.8. Dřevěnice 4+2


(28.4.) O víkendu jsme vyhráli všechny čtyři zápasy a postoupili z prvního místa do extraligy. I když jsme nehráli zrovna nejlépe (a to hlavně díky velké nervozitě), byli jsme jasně nejlepší a postupujeme po právu. Takže tento týden je volno a sejdeme se příští úterý v půl šestý na antukových kurtech.

PS:Děkujeme všem fanouškům za podporu.

PPS: VÝSLEDKY

ŽIŽKOV STŘEŠOVICE     3:0
ŽIŽKOV FRÝDEK MÍSTEK     3:0
NEDĚLE
ŽIŽKOV FRÝDEK MÍSTEK     3:2
ŽIŽKOV STŘEŠOVICE     3:1


(24.4.) Vzhledem k mé neoddiskutovatelné akci - pracovní, během víkendu, kdy hrajete kvalifikaci, budu Vám držet palce alespoň na dálku, abyste se ctí uspěli a dostali se do vyšší soutěže, kde pak budete mít víc možností muset o vítězství naplno bojovat.
Porvěte se o to, a pamatujte! Je to hra kolektivní pro potěšení všech. Pokud budete hrát jedna pro druhou, máte šanci.
To Vám zase přeje Láďa Synovec

(22.4.) z dnešní pošty...
Všech osm Saddámových dvojníku se shromáždilo v jednom bunkru pod Bagdádem.
Tárik Azíz přichází do místnosti a povídá: "Mám pro vás dvě zprávy - dobrou a špatnou. Ta dobrá je, že Saddám přežil další útok a tak stále máte svoji práci."
Jeden z dvojníku se ptá: "A co je ta špatná zpráva?"
Tárik odvětí: "Přišel o ruku..."

(16.4.) Odedneška je Kamila až do odvolání přeřazená do družstva kadetek.

(16.4.) Tak jsme dostali od Bráníka pěkně na budku (0:6). Že prohrajeme, to jsem čekal, ale že takhle, to ne. Bohužel jako bychom zapomněli hrát volejbal a o dodržování postavení při obraně (hlavně proto jsme ten přátelák hráli, abychom si to vyzkoušeli v praxi) se dá mluvit jen s notnou dávkou fantazírování. No nevadí. Takže jsme zpět nohama na zemi a budem znovu procvičovat již procvičené, dokud nezačneme slintat jako Pavlovovi psi.

(15.4.) Dneska hrajeme od 18 00 přátelák s Bráníkem. Je to první a zřejmě poslední zkouška "nového" obranného systému, který teď procvičujeme před kvalifikací. Tu hrajeme nakonec ve Střešovicích. Takže si udělejte čas v sobotu a neděli 26-27.5. a přijďte v hojném počtu zafandit. Zde jsou podrobnosti ohledně kvalifikace do extraligy.

(8.4.) Štoky jsme porazili dvakrát 3:0 a postoupili na kvalifikaci do extraligy. Ta se bude hrát s největší pravděpodobností u nás, neboť Střešovice mají problémy s halou. Bylo mi na Svazu potvrzeno, že Tereza může s námi tu kvalifikaci hrát a tak očekávám její pravidelnou docházku na tréninky.
V rámci přípravy odehrajeme příští týden přátelák s Bráníkem (2. liga) a to asi ve čtvrtek (nebo v úterý). Přesně to budu vědět zítra.
Jelikož jsou Velikonoce a odpadá nám trénink v pondělí, je ten páteční povinný!!!
Znovu bych rád upozornil, že 6 lidí (resp. 5, protože Eva přišla o hodinu později) na trénink je velmi málo. Potřebujeme teď vypilovat obranu a to je záležitost systémová. Takže i když nemůžete plnohodnotně trénovat, tak se ten systém můžete naučit tím, že ho budete sledovat. Zraněná ruka, nebo rozbitá brada není důvod k neúčasti na tréninku. Minimálně budete posilovat břicho a nohy.

PS: Lucka a Týna pojedou s kadetkama na Velikonoční turnaj do Znojma.

(3.4.) První dubnová. Čekají nás poslední dva zápasy ve Štokách. Jelikož ani největší pesimista si nemůže myslet, že bychom tam prohráli oba zápasy, beru jako samozřejmost udržení prvního a barážového místa. Takže situace je následovná. Za tři týdny hrajeme baráž, což byl náš cíl na začátku (nebo alespoň po začátku) soutěže. Poslední tři týdny!!! Na to, abychom se naučili hrát volejbal celkově jinak a lépe, to samozřejmě nestačí, ale na secvičení několika taktických variant, (zejména pak v obraně), a vypilování dvou-tří záchranných úderů by to stačit mělo. Naše výsledky v soutěži kadetek by pro nás měl být varovný prst a měl by nás motivovat k větší práci na sobě. Tím narážím na velmi slabou účast na pondělním a středečním tréninku (5 a 8). Pokud máte problémy ve škole, chci to vědět a něco s tím uděláme - zařídím doučování. Ale jinak už neuznávám žádné výmluvy a omluvy (mimo zdravotní). Vše, co máte neodkladného a strašně důležitého, si přesuňte na mimotréninkové dny a víkendy. Od příštího týdne chci vědět všechny absence dopředu a to buď osobně, nebo telefonicky. Kdo má dlouho školu a nejde s tím nic dělat, bude chodit ve středu a v pátek na oba tréninky (čti: i s kadetkama). Do Štoků pojedou jen dvě auta (Martin a Eva Soubustová) a tak máte možnost zůstat doma a učit se. Zítra na tréninku se s Martinem domluvíte, kterých 8 pojede.
Takže očekávám od vás plné nasazení při tréninkách. Pokud se vám bude zdát, že někdo trénuje málo, resp. níň než vy, jediné přípustné řešení je, že vy budete trénovat o to víc a usilovněji. Máme poslední tři týdny a je na vás jak s nimi naložíte. Ať už ta baráž dopadne jakoliv, chtěl bych mít po ní dobrý pocit, že jsme udělali pro úspěch maximum - a to každý.

(30.3.) Havlbrod jsme po výborném výkonu zdolali 3:1 a 3:0. Dvojutkání bylo z obou stran velmi bojovné a my nevíc měli výhodu fantastického prostředí, které nám vytvořily svým fanděním kadetky. Hodnotil bych ho jako nejlepší v sezóně. Takže situace před posledním zápasem ve Štokách je následující. Pokud alespoň jednou vyhrajeme, Plzeň, která ztrácí stále dva body, nás už nebude moci dostihnout a postoupíme do baráže. Jelikož jedu už v pátek na školení trenérů, budeme potřebovat výpomoc na odvoz ancáblu.
Kadetky sice obě svá utkání Přerovem prohrály, ale hrály dobře a konečně byla vidět vůle zvítězit. Takže sestup do 1. ligy a tvrdá práce, abychom se v budoucnu dostali nazpět.

(28.3.) Tak se nám zranila i třetí nahravačka Jana z kadetek - hnutá krční páteř. Tady už přestává všechna legrace. V sobotu máme před sebou existenční dva zápasy s Havlbrodem a musíme alespoň jeden vyhrát, jinak se dostane Plzeň před nás. Takhle nějak si představuju smolnej konec sezóny. No alespoň se ukáže, jak umíme bojovat.

(25.3.) POZOZ, POZOR !!!
JE POTŘEBA CO NEJDŘÍVE ZAPLATIT ODDÍLOVÉ PŘÍSPĚVKY. NA LETOŠNÍ ROK TO DĚLÁ 1000,- KČ. ODEVZDEJTE JE MARTINOVI POKUDMOŽNO DO KONCE MĚSÍCE. KONEC HLÁŠENÍ

(24.3.) Letní soustředění.

(24.3.) Málem bych zapoměl: VELKÉ poděkování Honzovi Pechancovi, že obětoval volnou sobotu, půjčil si auto a jel s námi na zápas do Hradce jako šofér.


(23.3.) Tento týden zpracuju podklady k letnímu soustředění. Oba týdny jsou pro všechny povinné. Do konce měsíce přineste zálohu 1000,- Kč a dejte jí Romanovi Markovi od kadetek.

(23.3.) V sobotu jsme jeli do Hradce. Už bloudění městem jako by naznačovalo, že budou potíže - a opravdu. Po nemastném, neslaném výkonu jsme prohráli první zápas 1:3. Opět se nikdo nepokusil vyburcovat ostatní a navíc se k unylosti naší hry přidalo velké množství nevynucených chyb (příjem, podání). Není třeba dodávat, že soupeř nehrál nic a přesto se mu podařilo nás upinkat.
Druhý zápas byl již jiný. V něm jsme jasně vyhráli 3:0 a i předváděná hra byla o poznání lepší. Jenže je to stále stejné. Když se daří, všichni bojují a věří si. Ale když se soupeř zvedne a nám se dařit přestane, opadne bojovnost a každý svěsí hlavu.
Touto prohrou jsme si dost zkomplikovali situaci. Plzeň je už pouze dva body za náma, má lepší skóre a nás čeká příští týden třetí Havlbrod (s ním jsme hráli první dvojzápas 0:3, 3:2!!!). Nemluvě o tom, že šance na baráž v kadetkách, které prohrály v N. Jičíně 1:3 a 0:3, pomalu mizí.

(20.3.) Zeptejte se prosím doma, kdo by mohl jet s námi autem do Hradce a ozvěte se mi. PS: trénink v pátek bude od 16 00.

(19.3.) Tuto fotografii pořídili astronauti na palubě raketoplánu Columbia při jejich posledním letu.

(18.3.) trénink ve středu je společný s kadetkama od 17 30 do 20 30.

(17.3.)Tak tady jsou pravidla pro baráž. Z toho mi vyplývá, že Terka může nastoupit, ikdyž není na soupisce.

(16.3.) Tak máme za sebou víkendová klání. V sobotu jsme porazili Orion 3:0, 3:1 a v kadetkách Rokycany 3:0. Jenže se nám zranila nejdřív Zuzka na bloku (výron) a pak i kuriózně Máňa, která dostala při rozcvičování míčem do kotníku (vazy). Holt když se daří... V neděli jsme po solidním výkonu prohráli s Rokycanama 3:1, ale tentokráte to byl pěkný volejbal. Rozhodlo pár našich nevynucených chyb a nesehranost s nahravačkou z kadetek. Celkově ale je nutno holky pochválit. Škoda, chybělo trocha štěstí.
Jelikož jsme teď bez nahravačky, bude třeba promyslet, jak zvládneme zbytek soutěže. Možná pojedeme v sobotu po našich zápasech do Nového Jičína, zkusit ulovit jedno nedělní vítězství - takže na víkend nic neplánovat. V průběhu týdne se rozhodne.

(13.3.) O víkendu hrajeme doma s Orionem a kadetky s Rokycanama. Jelikož Rokycany nesouhlasili s odehráním obou zápasů v sobotu, (nebudou mít k dispozici pendlující hráčky), budeme druhý zápas hrát v neděli. Prosím všechny, kteří mají v neděli čas, aby přišli zafandit našim holkám. Budou potřebovat každou podporu.

(13.3.) Včera jsem přehodnotil důležitost druhého týdne soustředění. Takže povinných je celých 14 dní.

(11.3.) Ve středu je opět dělený trénink na smečařky/účka a blokařky/náhry.

(9.3.) Tento víkend jsme hráli v Rokycanech a kadetky doma s Č. Krumlovem. Z důvodu velké marodky, (kadetek zbylo 5), jsme dali dohromady dvě družstva jen po 8 lidech a bylo to znát. V Rokycanech jsme dostali dvakrát 3:0 a s Krumlovem jsme po velmi nelichotivém výkonu prohráli první zápas 3:1. Druhý byl téměř stejný, jen s tím rozdílem, že ty špatný byli oni. Po prvním prohraném setu se to najednou obrátilo a soupeř měl problémy se dostat přes desítku.
Jelikož jsme ale jedním vítězstvím u kadetek nevyřešili nic podstatného v sestupovém rébusu - máme stále dva body ztrátu na Plzeň a Rokycany - a náš náskok v juniorkách se povážlivě ztenčuje, je načase přehodnotit cíle. Zřejmě nemáme výkonostně na to, abychom udrželi soutěž kadetkám a tak se budeme soustředit na naší soutěž juniorek, abychom vyhráli skupinu a postoupili do baráže o extraligu. Škoda...
PS: odchodit zápas a říct, že se nedařilo, to umí každý. Ale porvat se o vítězství, propotit dres, bojovat o každý míč i když je zdánlivě ztracený, povzbuzovat své spoluhráčky a burcovat je většímu výkonu, brát na sebe větší díl zodpovědnosti, občas i udělat to, co chce trenér - to jsou přednosti hráčů družstva, kterému i když prohraje, tak stadion stojí na nohou a tleská. Vás by bohužel za ten první zápas vypískali...
Já vás můžu naučit, jak se hraje volejbal, ale nemůžu vás naučit bojovat a chtít vyhrávat. Když se daří, tak jde všechno, to není umění. Ale když to nejde, když se nedaří, pak se ukáže, kdo opravdu chce vyhrát. To se musí jet na vůli a srdce. Kdo z vás měl po zápase ten dobrý pocit, že udělal vše, co bylo v jeho silách a neprodal svou kůži lacino?
No závěrem bych rád dodal, že kontroverzní Láďův dopis byl po té, co jsme předvedli v prvním zápase spíše milosrdný. Nemá cenu řešit, zda to měl, či neměl psát, či říct/neříct vám to osobně. Spíše bych čekal, že vás to bude motivovat k tomu dokázat, jak hluboce se mýlil a že vám křivdil. Jenže pro to byste musely něco udělat. A začít můžete už na tréninku...

(6.2.) Tak jsme doplatili na nezkušenost trenérů (já a Martin). Týden po termínu jsme zjistili, že Tereza není na soupisce a tudíž za nás nemůže nastoupit - a to ani v baráži. Volal jsem na svaz, pana Voseckého, zda by to nešlo nějak udělat. Ten mě odkázal na pana Palečka, vedoucího soutěže, (neb si o celé záležitosti netroufal sám rozhodnout) a ten mě poslal zase o instanci výše, za panem Oulehlou, který mě konečně poslal do háje.
A vo tom to je...

(3.3.) Turnaj proběhl ke naprosté spokojenosti organizátora (mě).

(28.2.)Tady jsou nějaké fotečky chaty Živec. Povšimněte si hlavně okolních terénů, které přímo vybízejí k dlouhým a ještě delším běhům. Co vidět nemůžete je kopec - návrší - až hora, na kterém se náš objekt nachází. Z čehož plyne, že na tréninky sice budeme jezdit 3-4 km z kopce, ale návraty na základnu budou o poznání náročnější.
Jestli vám mohu poradit, už si začněte zajišťovat bicykl s dobrými převody a helmu.

(28.2.) TURNAJ JE V SOBOTU OD 9 30!!!

(27.2.) Otevřený dopis Ládi Synovce.

(25.2.) Jeden vtípek.

(25.2.) SOBOTA!!!! RÁD BYCH UDĚLAL TUTO SOBOTU NA ŽIŽKOVĚ SMÍŠENÝ TURNAJ. NEBUDE SICE POVINNÝ, ALE UVÍTAL BYCH, KDYBY SE HO ZÚČASTNILO CO NEJVÍCE DOROSTENEK.

(25.2.) Ve středu trénujeme podle postů. Od 17 30 smečařky a účka a po nich (19 00) blokařky a nahravačky. Takže na trénink od půl šetý přijdou: Anička, Lucka, Eva, Petra, Tereza, Bára.

(25.2.) A takto viděla zápas s Bedřichovem Petra.

(23.2.) O víkendu jsme bojovali o záchranu kadetek v extralize.
Po prvním zápase, ve kterém jsme porazili Č. Budějovice díky šetření většiny hráček až v pátém setu, jsme nastoupili v kompletní sestavě v kategorii kadetek proti Plzni.
Ta přijela posílena o starší dorostenky, které hrály odpoledne na Střešovicích. I když byly všechny sety velmi vyrovnané, v koncovkách se projevila jejich větší vyhranost a touha po vítězství a porazily nás 3:0. Obzvláště mrzí třetí set, kdy jsme vedli v koncovce o pět bodů a po ztrátě nás dopodávaly devíti skákanými servisy.
Na druhý zápas již posily nenastoupily a tak jsme po nepěkném výkonu vyhráli 3:1.
Mezitím se ještě hrála odveta s Budějovicema. Na tu jsme postavili převážně kadetky a výsledek 0:3 byl odpovídající obrazu hry. Sice na konci zápasu se zvedlo několik zázračných míčů, ale celkově výrazně převažovaly naše nevynucené chyby a chaos v postavení.

(23.2.) A máme tu první vlašťovku. S touto troškou do mlýna přišla Lucka.

(21.2.) V sobotu náš čekají dva velmi těžcí soupeři. My hrajeme druhými Budějovicemi a kadetky mají existenční zápas s Plzní. Abych upřesnil, tak pro mladší dorostenky jsou už existenční všechny zbývající, to jest 12 zápasů. Jelikož počítám, že náš náskok pěti bodů je dostačující, dojde k výměně soutěží mezi oběma družstvy. Kadetky doplní juniorky, které již nemohou hrát v mladší kategorii a ostatní st. dorostenky budou nastupovat v extralize kadetek, aby se jí ještě pokusily zachránit.
Sestupový klíč je následovný:
*  Poslední sestupuje.
*  Předposlední hraje baráž - té se ale budou moci zúčastnit od nás jen Týna a Lucka. *  Zbytek zůstává v extralize.

Takže náš cíl je jasný - vyhnout se baráži.

Posledních šest dvojzápasů.
26.2.  ŽIŽKOV PLZEŇ
8.3. ŽIŽKOV Č. KRUMLOV
15.3. ŽIŽKOV ROKYCANY
22.3. NOVÝ JIČÍN   ŽIŽKOV
29.3. ŽIŽKOV PŘEROV
5.4. PLZEŇ ŽIŽKOV


(19.2.) OPRAVA !!! teda už je to opravený, ale ta schůzka je v pondělí!!!

(17.2.) V pondělí od 18 15 je rodičovská schůze. Pozvánka zde.

(17.2.) docela zajímavé. Jak vypadá nekonečno.

(17.2.) O víkendu jsme hráli s posledním (teď už ano) Bedřichovem. Jelikož to měl být snadný zápas a navíc máme 5 vítězství náskok, pustil jsem pět holek s kadetkama. Jenže...
* v pátek mi volala Eva Soubustová, že je Bára nemocná a nemůže jet s mladejma do Přerova
* na tréninku mi Anička oznámila že nemůže do Bedřichova, protože jde na nějaký kurz a že mi to již říkala, (což jsem asi zapomněl)
* aby nás bylo 7, musel jsem si půjčit na oplátku Míšu z kadetek
* pak se dostavila Soňa celá v sádře, protože si zlomila na horách ruku
* volám Báře, že musí jet jako sedmá, ale že nebude hrát - teda jen v případě, že by se někdo zranil
* předvádíme v Bedřichově příšerný volejbal a dokonce ve druhém zápase na nás "ubagrovali" set
* kadetky i přes 4 naše holky ze základní sestavy prohrály 1:3, 1:3
* dneska si za odměnu nešáhnou na míč
* howg


(11.2.) Dneska mi přišlo docela pěkné povídání o "soutěži ve vaření chilli". Je to sice trošku drsnější (až sprostší), ale velmi mě to pobavilo. Kdo je cimprlich, ať to nečte.

(10.2.) V sobotu jsme poměrně jasně porazili Plzeň 3:0, 3:0. Zahráli jsme si opět všichni a většinou každý podal svůj standardní výkon. Jediný kdo překvapil, byla Bára na liberu, kde zahrála opravdu dobře. Neměla sice tolik excelentních zákroků, jako občas Soňa, ale taky neměla skoro žádné kiksy a to je v dnešním volejbale důležitější. Takže už ani libero není bez konkurence.
Kadetky hrály také doma - s Novým Jičínem a pranic se nám nedařilo. I když jsme je posílili na oba zápasy, tak to nestačilo. Výsledky 1:3 a 0:3 sice neodpovídají průběhu hry, neboť hlavně druhý zápas byl poměrně vyrovnaný (-14,12,-18,-22) a (-27,-20,-25), ale s tím se už nedá nic dělat. Snad jen trénovat, trénovat, trénovat...
Na příští zápas v Přerově posílí kadetky Máňa, Týna, Bára a Lucka a snad se podaří nějaký ten zápas vyhrát.
PS: V pátek jsou obrácené tréninky. Mladší jdou od 15 00 a starší od 17 00.

(3.2.) Tuto sobotu hrály jen mladší dorostenky, a to v Rokycanech. Jelikož jsme si dali jako cíl jejich soutěž udržet, jelo s nimi i několik starších dorostenek, abychom je posílili. Výsledek 3:2 a 1:3 se dá hodnotit různě, ale myslím si, že to je takový odrazový můstek. Zjistili jsme, že to jde. Tímto bych rád poděkoval všem těm, kteří obětovali volnou sobotu a pomohli nám k prvním bodům.

(27.1.) Tak ještě jednou zimní soustředění. O náročnosti běžkového výletu svědčí i tyto obrázky.  

(26.1.) Zápas v Ústí proběhl dle očekávání - tedy vítězstvím (3:1 a 3:0) a také opět zbytečně ztraceným setem po vystřídání. Velmi příjemně překvapila svým výkonem Anička. Měla vysokou úspěšnost na síti (místy až nezaslouženě), dobrý příjem a udělala minimum chyb. Jen tak dál.
Máme také nový odkaz na kadetky (v sekci "SOUTĚŽ"). Bohužel prohrály v Krumlově 1:3 a 0:3. Tak snad zvítězíme příští sobotu.

(24.1.) Konečně jsem nějak zpracoval fotky z našeho přáteláku s Američankama. Není to žádný Sudek, ale lepší než nic.

(23.1.) Tak nám začíná druhá půlka soutěže. V sobotu jedeme do Ústí nad Labem a doufám, že přivezeme dvě jasná vítězství. Cíl máme jasný - udržet si první místo a následně v baráži postoupit do extraligy. K tomu ještě musíme pomoci mladším dorostenkám jejich extraligu udržet. Takže Petra jede s kadetkama a očekávám, že bude OPORA týmu a dotáhne je k vítězství.

(20.1.) Víkendová XXXTREME ZIMNÍ PŘÍPRAVA ve Velké Úpě.
Pátek - večer hudby:
*příjezd do Velké Úpy a rozdělení proviantu mezi šerpy
*půlhodinový pochod do kopce a hledání naší chloupky
*štastné shledání s paní domu a ubytování
*večeře a následný kytarový dýchánek

*Sobota - adrenalinové běžkování:
*snídaně a příprava na běžkový výlet
*po hodinovém pochodu do kopce konečně nazouváme lyže
*cesta na Sněžku je sice zledovatělá, ale zato furt do kopce
*Růžohorky - polívka čaj a nějaké ty laskominy (dozvídáme se, že Sněžka je zavřená)
*jdeme ještě 2 km do kopce, abychom se trochu zahřáli před zpátečním sjezdem
*Petra zjišťuje, že se na ledu nedá dobře brzdit a za své poznání platí špičkou běžky
*sjíždíme využívajíce všech částí těla - Ládíček předvedl brilantního tygra a zanechal v kopci svou posmrtnou masku
*po krátkém hlasování se odkláníme od původní cesty a míříme ke sjezdovce
*opět se potvrzuje známá pravda, že běžkou na ledu nezahraníš
*sjíždíme k cestám, po kterých se cik cak dostaneme až domů, ale každému je jasné, že to nebude lacino
*na jedné ledovce si obrušuji nohu a zásadně měním postoj k adrenalinové jízdě
*poslední metry sjíždějí jenom drsňáci a šílenci (a ti, kteří si do té doby ještě nerozbili tolik hubu)
*konečně doma!!! sprcha a výborná večeře (naložená krkovička a bramborová kaše)
*po tomto dni je všem jasné, že jedna zlomená lyže, pár modřin a škrábanců je dobrá cena za tak krásný výlet a děkujeme Martinovi, který trasu vymyslel
*večer her - celkoví poražení nám musí ráno připravit snídani

Neděle - indiánský běh smrti:
*Láďa se Štefkou připravili báječnou snídani
*i přes spokojenost se sobotním výletem, některá děvčata dávají přednost výletu pěšmo
*tak tedy pěšky na Černou Horu - začínáme první výběh už od silnice
*výběhů přibývá
*exkluzivní návštěva mléčné farmy
*běžíme, běžíme, běžíme - jsme jediní, kdož nemají běžky, ale nikomu to nevadí
*Týna vyhrává velký soutěžní 300 metrový výběh.
*střídáme chúzi běh do kopce s broděním se po kolena (někdy i pás) ve sněhu
*přestávka na polívku čaj a ostatní na Černé Boudě
*seběh Černé Hory v rekordním čase hodina a půl
*poslední večeře (oběd) a šupky dupky domů

(15.1.) To bych zhořk!

(9.1.) Potvrzuji tímto běžkové soustředění. Pojedeme do Velké Úpy, apartmá ve stylové krkonšské chalupě ležící na jižním svahu v lyžařském centru Velká Úpa. V apartmánu ložnice 2/4, 1/2+1, zařízená kuchyně s jídelním koutem a posezením, BTV, 2x sprcha, 2x WC, spol. vchod s majitelem. Parkování na centrálním parkovišti nebo v garáži majitele cca 1200m od objektu. Topení elektrické. V okolí turistika, sjezdové a běžecké lyžování, lyž. vlek na Portášky 1,2km. Cena: 200,-kč/osoba/den. Pojedeme v pátek po tréninku, takže si vemte vše s sebou. Pojedeme autama a návrat bude v neděli večer. Vařit si budeme sami, nákup obstarám já, vařit budete vy. V pátek budu chtít vědět počty a v pondělí vybírám zálohu 300,- Kč. Celý zájezd bude stát kolem 900,- Kč (ubytování+jídlo+doprava).
Takže se můžeme těšit na dobrou stopu. Pavel

(6.1.) Začal jsem domlouvat na víkend 17-19. ledna malé soustředění v Bedřichově pracovně nazvané "Po stopách Jizerské 50, a neb Hanči vrať se, závod byl zrušen". Ještě další varianta je v sobotu 18.1. turnaj na Olympu, ale myslím si, že pokud vyjde ten Bedřichov, není co řešit. Takže se začněte shánět po běžkách a jiných lyžařských proprietách a na tento víkend si nic neplánujte. Spalo by se u mého kamaráda chatě, jídlo bychom si vařili sami a doprava by byla buď autama, nebo vlakem.
PS: Kdo je slabý, má zde možnost zesílit. Omluvenky z tělocviku tudíž u mne neplatí!!!

(5.1.) Tak jsme v pátek porazili Američanky 3:1. Nebyl to bůhvíjaký volejbal, ale na to, že jsme měli vánoční pauzu, to šlo. Jediné, v čem byly soupeřky lepší, byla bojovnost. I za dost nelichotivého stavu bojovaly o každý míč a hlasitě se povzbuzovaly, čímž nám nejednou nadělaly dost potíží. Na památku po nich nám tu zbylo 10 dresů, o něž bude "spravedlivý" los. (A nebo je budu přidělovat za odměnu.)

(25.12.) A ještě pár fotek ze sobotního vánočního turnaje.

(25.12.) A máme tu avizovaný hlas lidu. Nejprve hodnocení zápasu s Havlbrodem a pak také něco o této půlsezoně .

(24.12.) Nastala kýžená volejbalová pauza a s ní čas obžerství a nicnedělání. Pokud nám děvčata přes Vánoce a Nový rok nestloustnou tak, že by se navešla do tělocvičny, začínáme v pátek 3.1. 2003 od 15 00 přátelským utkáním s výběrem amerických středních škol. Takže přeji hezké prožití svátků, hodně dárků, málo kil navíc a a plno optimismu do Nového roku.
Pavel

(14.12.) Tak Martin posílá slíbený recept na naložené buřty:
5 špekáčků, 3 rajčata, 2 papriky, 3 sladkokyselé okurky, 3 cibule
Nálev: 6 lžic plnotučné hořčice. 6 lžic kečupu, 6 lžic oleje, 6 lžic vody. 6 kostek cukru, 3 lžíce worcestrové omáčky, 3 lžíce sojové omáčky.
Špekáčky, rajčata a okurky nakrájíme na kolečka, papriku na nudličky a cibuli na jemné kostičky. Nálev povaříme asi 2 minuty a necháme vychladnout. Pak jej smícháme s nakrájenou zeleninou a špekáčky. Vychladíme v ledničce.

(14.12.) Zápasem se Štokama (3:0 a 3:1) nám skončila podzimní část soutěže. To že jsme dvakrát vyhráli se očekávalo, ale že s tím budeme mít takové problémy a budeme převádět hroznou holomajznu, zaskočilo opravdu všechny. Rád bych pochválil Lucku, která ve druhém zápase po vystřídání dotáhla skákaným servisem hrozivý náskok soupeře ve čtvrtém setu a odvrátila tak potupný a nevyzpytatelný tiebrak. Ale jinak nevím nevím, co bych tak k tomu mohl ve vší slušnosti napsat. Takže o shrnutí tohoto zápasu a půlsezony pověřím děvčata, abych dal také šanci názoru lidu.

(12.12.) Máme tu nějaké fotečky ze zápasu s Hradcem a v Havlbrodu.

(10.12.) OPRAVA!!! V předminulé aktualitce jsem nesprávně uvedl, že ten báječný nápad s penalizací vyhraných setů dostala Habi. Správně mělo být uvedeno, že se touto bezesporu podnětnou připomínkou blýskla Týna. Habi se tímto omlouvám a Týně děkuji za inspirující námět pro další trenérskou práci.

(8.12.) V sobotu 21.12. se koná v sokolovně losovaný vánoční turnaj. Zde jsou proposice.

(8.12.) Tak jsme podruhé prohráli. Ač cesta do Havlbrodu probíhala v pohodě, nálada při rozcvičování byla dobrá a optimismus rozhodně nescházel, po prvním hvizdu pana rozhodčího se začaly dít neuvěřitelné věci. Klasik by řekl, že jsme celý zápas tahali za kratší konec, ale jako očitý svědek mohu klidně prohlásit, že jsme za ten kratší konec ani netahali. Od úvodního esa jsme kupili chybu za chybou, a to zejména na příjmu, náhře, smeči a bloku - a ke všemu se nám nedařila ani hra v poli. Použili jsme s Martinem všechny oddechové časy, střídali jsme jak o život - ba dokonce kdybychom s sebou přivezli ovci, tak by si taky zahrála, ale všechno marno. K výsledku 0:3 našemu soupeři stačilo pouze podávat, popř. míč převalit přes.
Po ostřejší debatě v šatně a výborném obědě se šlo na druhý zápas. Tentokráte jsme zvýšili motivaci děvčat penalizací každého prohraného setu 10-ti minutama (a na návrh Habi vyhraný set 5-ti minutama) běhání do schodů. První set nebyl špatný - teda až do stavu 18:18, kdy se dostal soupeř na podání a set dopodával. Pak jsme dva vyhráli, ještě prohráli čtvrtý set a v tiebreaku už jasně vyhráli v koncovce. Suma sumárum, pěkných 35 minut. Takže v pondělí...
PS: Naštěstí Plzeň dvakrát slehla s Orionem a tak stále vedem o dva body.

(6.12.) Jeden ftip z dnešní pošty:
Je jednou blbej a chytrej a mají dlouhou chvíli a chytrej povídá:"Hele blbej budeme si dávat hádanky. A aby to bylo zajímavý tak, když ty neuhodneš mojí hádanku, tak mi dáš korunu. A když neuhádnu tvoji hádanku, tak ti dám stovku." Blbej:"Tak jo." Chytrej:"Má to čtyři nohy opěrátko a sedí se na tom." "Ty jo to je těžký,"říká blbej" no tady máš korunu." Chytrej:"tak teď zase ty." "Tak jo"říká blbej"když to letí nahoru tak to má 8 nohou a je to červený a když to letí dolů tak to má 4 nohy a je to zelený. Co je to?" "Tak to teda vopravdu nevim. Tady máš stovku. A co to je" říká chytrej. "Nevim tady máš korunu."

(5.12.) V sobotu nás čeká výlet do Havlbrodu. Doufejme, že si tam nejedeme pro výprask a že předvedeme slušný volejbal. Jelikož nám ve středu odpadl trénink z důvodu vyhořelé trafačky a naprosté tmy v tělocvičně, bude páteční trénink náročnější. O tom, jak to našim děvčatům sluší během úporného rozcvičování, se můžete přesvědčit zde.

(30.11.) S výrazným zpožděním dorazil náš soupeř z Hradce a přivezl si na nás taktiku uspavačů hadů. Ani se moc nerozcvičovali, netajili se tím, že jsou s porážkou smířeni a my jim skočili na špek. Vítězství 3:1 a 3:1 zní sice dobře, ale neodpovídá skutečnosti. Obzvláště první zápas jsme dlouho tahali za kratší konec, kupili chybu za chybou a pranic se nám nedařilo. I když se občas zdálo, že soupeře herně převyšujeme a jsme vyzrálejší, míče se nám neustále vracely zpět, až jsme nakonec zkazili. Ještě štěstí, že jich bylo jen sedm a nemohli moc střídat, jinak by nás snad upinkali. No ale hlavně že čtyři body za dvě výhry jsou doma.

(29.11.) Tak nakonec to vypadá, že budeme hrát s Hradcem od 11 00.

(28.11.) Tuto sobotu hrajeme s Hradcem Králové. Začátek by měl být v 11 45, ale snad se nám to podaří posunout na standardní 10. hodinu dopolední. Hradec je zatím pátý, ale má odehráno o dva zápasy méně a tak to asi bude velmi vyrovnané utkání. Doufáme, že nás přijdete povzbudit a že se bude na co koukat.

(20.11.) Tak už jsou na světě fotky z turnaje v Luzernu.

(18.11.) Za telefonické podpory Martina z dalekých Uher jsme v sobotu dvakrát porazili Orion (3:1, 3:0). Ačkoliv jsme opět úspěšně použili taktiku "eliminace klíčové hráčky", která musela pokaždé útočit proti dvojbloku a do připravené obrany, byly oba zápasy poměrně vyrovnané. Bylo to z části pravidelným střídáním všech našich hráček a bohužel (jak je naším zvykem), znovu spoustou nevynucených chyb a špatným příjmem podání. V celku jsme ale nehráli špatně, dokonce některé holky zahráli výborně, (Lucka v útoku, Renata v obraně na síti a Máňa na podání a v poli). Jenomže nám stále chybí komplexnost všech herních činností, z čehož pramení snížené sebevědomí po chybách na příjmu a v poli, které pak negativně ovlivní výkon v činnostech, které jsou naší silnou stránkou. Jelikož Budějovice doma dvakrát prohráli s Plzní, máme na špici náskok dvou bodů právě na Plzeň. Budějovice jsou třetí.

(10.11.) O víkendu jsme jasně porazili Rokycany dvakrát 3:0 a jsme stále v čele. Náš největší soupeř České Budějovice, uhrál v Ústí dvě výhry 3:2, 3:1 a je za námi stále o jeden bod.

(5.11.) I po tomto kole jsme na prvním místě. V Budějovicích jsme sice nepodali úplně oslnivý výkon, ale důležitý první zápas, který byl velmi vyrovnaný jsme vyhráli "s přehledem" 3:2 (18,-24,-23,25,14) což na udržení čelní pozice stačilo. Odpolední zápas už tak vyrovnaný nebyl a výsledek 0:3 byl odpovídající naší nemohoucnosti v koncovkách. Opět nám selhal příjem a tentokrát i obrana na síti. No, ale nic není ztraceno a před sebou máme Rokycany.

(29.10.) Tak a je to tady. V sobotu jedeme do Budějovic na zápasy pravdy. Budějovice jsou druhé s jedním prohraným zápasem, ale hrály s papírově těžšími soupeři. Cíl je jasný: alespoň jednou vyhrát a udržet si tak první místo v tabulce. Oba tréninky (středa a pátek) budou zaměřeny opět na podání a příjem a poprvé budou v rámci zvýšení motivace "nominační" - což znamená, že se na nich rozhodne, kterých deset holek pojede na zápas.

Ve čtvrtek, od 18 30 hrají matici (MFF Praha) doma extraligové utkání s Příbramí. I když se jim letos v lize moc nedaří, na Příbram umějí zahrát - ostatně v loňské sezóně je dvakrát porazili. Přijďte povzbudit kluky k jejich prvnímu letošnímu vítězství. (Hala UK, Bruslařská ul. Praha 10, bývalý areál Vodních staveb)

Po sobotním vítězství nad Bedřichovem dvakrát 3:0, jsme se dostali na výsluní tabulky 1. ligy. Holky předváděly poměrně slušný volejbal a to i při pravidelném střídání všech hráček. Jen tak dál...

Zítra (v sobotu) hrajeme zápas doma od 10. a 14. hodin s Bedřichovem. Spoléháme na věrné fanoušky i zvídavé rodiče, že nás přijdou povzbudit k lepšímu a radostnějšímu výkonu.

Dneska mi kamarád poslal bajku.

O tom, že práce trenéra je velmi náročná není pochyb. Když k tomu však ještě přidáte funkce "dobrý otec" a "vzorný manžel", je nasnadě, že nastane přetížení, dojde k totálnímu selhání všech funkcí a organismus se automaticky přepne do nouzového režimu "sleep". Zde je zdokumentováno zhroucení Martina po nedělních rodinných povinnostech.

PARÁDA. Tak jsme v Plzni slavně zvítězili 3:1 a 3:0. Hráli jsme o něco lépe než minule, k velkému údivu dělali jen minimum nevynucených chyb a dokonce jsme poprvé praktikovali "osobní" obranu klíčové hráčky soupeře a to poměrně úspěšně. Takže až na jedny malé slzičky po prvním zápase bezva výlet. No vida!!!

Konečně mi Martin poslal zprávu o turnaji v Luzernu, takže zde je jeho stručné, ale výstižné zhodnocení.

V pondělí 7.října odpadá trénink z důvodu nějaké akce Sokola v obou tělocvičnách.

V sobotu jsme porazili Ústí nad Labem 3:0 a 3:2. Obzvláště to druhé vítězství je velmi cenné, neboť jsme prohrávali už dva nula na sety a pranic se nedařilo. Naštěstí holky zabojovaly, vyhrály v nervózní koncovce třetí set, pak i čtvrtý a tiebreak byl už poměrně jasnou záležitostí. Je třeba poděkovat i zaníceným fanouškům za hlasité povzbuzování, a to i v momentech, kdy to na hřišti nebyla pěkná podívaná.

V sobotu 5.října nám začíná soutěž. Hrajeme doma od 11. hodin s Ústím nad Labem. Přijďte všichni zafandit.